Луис Хамилтон

Ботас: Ако некој може да биде првак со Ферари, тоа е Луис Хамилтон

Поранешниот тимски колега на Луис Хамилтон во Мерцедес, Валтери Ботас, признава дека е изненаден од неговата одлука да стане возач на Ферари во 2025 година и верува дека „ако некој може да им ја донесе шампионската титула, тоа е тој“.
Read more

Хамилтон го прекина молкот за преселбата во Ферари

За прв пат откако објави дека заминува од Мерцедес во Ферари, Луис Хамилтон се огласи на социјалните мрежи и им се заблагодари на своите фанови и германскиот тим за соработката.
Read more

Бомба во Ф1: Хамилтон го напушта Мерцедес, ќе вози за Ферари

Возачот на Мерцедес, Британецот Луис Хамилтон, на крајот од сезоната ќе се пресели во тимот на Ферари во Формула 1 шампионатот, пренесува шпанскиот спортски весник AS.
Read more
play_arrow

Луис Хамилтон доаѓа во Fortnite

Играта „Fortnite“ станува побогата за уште една голема ѕвезда, а тоа е седумкратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон.
Read more

Хамилтон пред Јапонското ГП: Се надевам Ред Бул нема да биде 30 секунди пред сите

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, се надева дека Ред Бул нема да биде 30 секунди пред сите на Јапонското ГП, што е претстојната трка од шампионатот во Формула 1.
Read more

Ферари му нуди 40 милиони фунти на Хамилтон

Седумкратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, има интересна понуда. Челниците на тимот на Ферари се подготвени да му понудат договор вреден 40 милиони фунти за да биде во нивниот тим од следната сезона.
Read more

Маса консултирал адвокати - ја сака титулата на Хамилтон од 2008

Бразилскиот возач Фелипе Маса откри дека е во процес на проценка дали постојат правни начини на кои би можел да влијае на исходот на шампионатот во Формула 1 од 2008 година.
Read more

Хамилтон: Не ме слушаа кога им зборував за проблемите на болидот

Луис Хамилтон вели дека минатата година му кажал на тимот за проблемите што ги имал нивниот Ф1 W13 болид, но дека тие не го слушале кога станува збор за развојот на новиот болид, поради што заостатокот е поголем од минатата година.
Read more

Минатата сезона најлоша за Хамилтон во последната деценија

Специјализираниот портал за автомобилизам, Autosport ги анализираше резултатите на Луис Хамилтон постигнати од 2013 кога се пресели во Мерцедес.
Read more

Хамилтон стана почесен граѓанин на Бразил

Седумкратниот светски првак во Формула 1, Луис Хамилтон, на пригодна свеченост синоќа во Бразилија доби титула почесен граѓанин на Бразил, земјата на неговиот идол Аиртон Сена.
Read more

Хамилтон: Заминувањето на Алонсо може да влијае на мојата одлука за завршување на кариерата

Седумкратниот светски шампион во Формула 1 и возач на Мерцедес, Луис Хамилтон, призна дека неговата одлука да го напушти мотоспортот може да биде под влијание на заминувањето на колегата Фернандо Алонсо.
Read more

Хамилтон без победа сезонава, но со плата од 46 милиони евра

Седумкратниот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, на работодавачите во Mercedes им соопшти дека пред себе има уште 5 години кариера.
Read more
реклама

Грчки археолози открија мистериозна тркалезна градба стара 4.000 години

Read more

Преработена храна што треба да се јаде и при процесот на слабеење

Read more

Трагедија: Почина голманот на Црна Гора, Матија Шаркиќ

Read more

Три вида цвеќиња што треба да се поткастрат во јуни за подобро да растат и цветаат

Read more