Луис Суарес

Меси емотивно се збогува од Суарес, па удри по управата на Барса

Капитенот на Барселона, Лионел Меси, преку социјалните мрежи денес се прости од својот поранешен соиграч Луис Суарес, со кого е голем пријател.
Read more
play_arrow

Суарес со солзи го напушти тренинг центарот на Барселона

Уругвајскиот напаѓач Луис Суарес со солзи го напушти тренинг центарот на Барселона и набргу официјално ќе стане нов играч на Атлетико Мадрид.
Read more

Властите открија: Суарес мамел на испитот по италијански јазик

Луис Суарес го положи испитот за познавање на италијански јазик, но веќе тоа е предмет на истрага откако италијанските власти дојдоа до информации дека Уругваецот мамел на испитот.
Read more
play_arrow

Суарес полагаше италијански, студентите му дофрлаа: „Кјелини те чека на вечера“

По шест години и 189 голови за Барселона, Луис Суарес е исфрлен и доаѓа во Јувентус. Но, прво мораше да го мине испитот за познавање на италијански јазик за да може да добие работна дозвола.
Read more

Пропадна една од најдобрите опции за трансфер на Луис Суарес

Напаѓачот на Барселона, Луис Суарес има многу опции каде да ја продолжи кариерата, но ја испушти најреалната алтернатива со оглед на неговата моментална ситуација – Јувентус.
Read more

Барселона го притиска Суарес побрзо да го напушти тимот

Новиот главен тренер на Барселона, Роналд Куман, не смета на напаѓачот Луис Суарес.
Read more

Суарес се договори со Јуве, ќе зема италијански пасош

Шпанските и италијанските медиуми пишуваат дека Јувентус постигнал договор со Барселона и фудбалерот Луис Суарес и дека наскоро ќе биде реализиран трансферот.
Read more
play_arrow

Имобиле може да го замени Суарес во Барселона

Барселона е заинтересирана за напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле, пишува Sport.es. 
Read more

Јувентус тргнува по Луис Суарес

Уругваецот за кого нема повеќе место во Барса е сериозна опција за засилување на нападот на „Старата дама“.
Read more
play_arrow

Бекам подготви понуда за Луис Суарес

Интер Мајами се обидува да го привлече напаѓачот на Барселона, Луис Суарес.
Read more

Суарес признава: Тешко да го престигнеме Реал

Напаѓачот на Каталонците смета дека неговиот тим титулата ја изгубил со неодамнешните три нерешени и дека Реал речиси сигурно е шампион.
Read more
play_arrow

Времеплов: 10 години од лудата одбојка на Луис Суарес

На денешен ден се случи еден од најконтроверзните моменти во фудбалската историја кога уругвајскиот голгетер Луис Суарес со рака спречи гол.
Read more
реклама

Мурињо ни се фати за 5 сантиметри: Нѐ накодоши дека головите ни се ниски

Read more

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Read more

Во Србија се урна воен авион, пилотот загина

Read more

Трудница го спаси сопругот од напад на ајкула

Read more