Лука Дончиќ

Се продава првиот автомобил на Лука Дончиќ

На социјалните мрежи се појави оглас за продажба на првиот автомобил на Лука Дончиќ, а цената е многу прифатлива.
Read more

Дали Дончиќ ќе го сруши НБА рекордот за најголема плата?

Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ е на добар пат да го добие најголемиот договор во историјата на НБА и да стане првиот играч со годишна плата од 70 милиони евра.
Read more
play_arrow

Нереална тројка на Дончиќ за Словенија

Во рамките на подготовките за МундоБаскетот, репрезентацијата на Словенија ја совлада Црна Гора со 104:100 благодарение на уште една феноменална партија на Лука Дончиќ.
Read more

Лука Дончиќ со потег на летото: Ја запроси девојката Анамарија

Словенечката мегаѕвезда Лука Дончиќ ја запроси својата долгогодишна девојка Анамарија Голтес и тоа го обелодени на социјалните мрежи.
Read more

Дончиќ: Не одам никаде, но на Далас му се потребни промени

Кошаркарот на Далас Маверикс и словенечки репрезентативец, Лука Дончиќ, демантираше дека по крајот на сезоната ќе го напушти клубот, пренесуваат американските медиуми.
Read more

Далас и Дончиќ сѐ подалеку од плеј-ин, само чудо може да ги спаси

Еден од најдобрите кошаркари во НБА лигата може да остане без пласман во плеј-офот откако сѐ подалеку е и од доигрувањето наречено плеј-ин.
Read more
play_arrow

Феноменалната партија на Дончиќ не помогна, Далас сѐ подалеку од плеј-оф

Ноќеска на паркетот во НБА се одиграа само два натпревара, а кошаркарите на Мајами Хит на свој терен го совладаа Далас Маверикс со 129:122.
Read more
play_arrow

Дончиќ заработи суспензија во маестрална партија

Лука Дончиќ одигра уште една маестрална партија и беше блиску до спектакуларен трипл-дабл, но на крајот заработи суспензија од еден натпревар.
Read more

Дончиќ казнет со 35.000 долари поради гест кон судиите

Read more
play_arrow

Јокиќ го надмина Дончиќ во 30/10/5, Словенецот испиша историја за Мавс

Никола Јокиќ го предводеше Денвер до победата над Вашингтон (118:104), додека Лука Дончиќ направи неверојатен подвиг во поразот на Далас од Голден Стејт (127:125).
Read more

Дончиќ се повреди: Не е добро

Далас Маверикс беа поразени од Њу Орлеанс Пеликанс, но тоа не е единствената лоша вест за нив.
Read more
play_arrow

Дончиќ и Ирвинг одиграа натпревар каков што ретко се гледа

Лука Дончиќ постигна 42 поени, а Кајри Ирвинг додаде 40 за Далас Маверикс, кои во синоќа ги совладаа Филаделфија 76ерс со 133:126.
Read more
реклама

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Read more

Илон Маск го исмева Зеленски кој бара помош за одбрана од руската агресија

Read more

Како да го светнете стаклото на туш кабината?

Read more

Голем месечен хороскоп за октомври: Кој ќе доживее трансформација на годината?

Read more