Лука Дончиќ

Дончиќ: Грција и Србија? Знаете зошто

Словенија по изненадувачкиот пораз од Босна и Херцеговина во понеделникот имаше слободен ден на ЕвроБаскетот.
Read more

Дончиќ ги смени навиките и никогаш не изгледал подобро

Лука Дончиќ е во одлична форма на подготовките со Словенија за Европското првенство, а кошаркарот на Далас Маверикс особено воодушеви со неговата физичка кондиција и променет изглед.
Read more
play_arrow

Дончиќ го одведе Далас во вториот круг по 11 години, Пол испиша историја

Read more
play_arrow

Погледнете ја мајсторија на Дончиќ во поразот на Далас

Лука Дончиќ воодушеви со уште една одлична партија и уште еден одличен потег, но неговиот Далас Маверикс не успеа да најде начин за победа против Минесота Тимбервулфс.
Read more
play_arrow

Она кога Мајкл Џордан знае кој си

Ол-стар натпреварот во НБА во Кливленд беше посебен настан, а Лука Дончиќ ќе го памети долго, и тоа по с
Read more
play_arrow

Јокиќ повторно маестрален, Дончиќ потопен, Клиперс со неверојатен камбек

Доста богата вечер во НБА лигата каде веројатно највозбудливо беше во Детроит, Сан Франциско и Вашингтон.
Read more
play_arrow

И Леброн ја пофали тројката за победа на Дончиќ

Лука Дончиќ постигна кош со последниот звук на сирената за победа на Далас Маверикс од 114:113 над Мемфис Гризлис.
Read more