Лука Модриќ

Модриќ: Сакам да покажам дека годините не се проблем

Лука Модриќ вели дека разговорите со Реал Мадрид за продолжување на договорот, што истекува на 30 јуни, „одат во вистинската насока“.
Read more

Чиста десетка за Модриќ од AS: Организација, мозок, дистрибуција...

Реал Мадрид синоќа ја победи Борусија од Менхенгладбах со 2:0 и го заврши групното натпреварување на првото место.
Read more
play_arrow

Светски фудбалери кои некогаш биле бегалци

Од добитникот на Златна топка во 2008, една од ѕвездите на Реал Мадрид и мундијалски финалист Лука Модриќ, до неговиот сонародник Дејан Ловрен и тинејџерската сензација на Баерн Алфонсо Дејвис, HITC Sevens состави тим од фудбалери кои денеска имаа
Read more
play_arrow

Модриќ не е загрижен за својата иднина во Мадрид

Хрватскиот интернационалец Лука Модриќ е во последната година од договорот со Реал Мадрид, но не е загрижен за иднината поради неговите добри односи со управата на клубот.
Read more
play_arrow

Докажаа колку вредат: Седум фудбалери кои јавноста прерано ги отпиша

Од маките што Давид де Хеа ги имаше на почетокот во Манчестер Јунајтед до Лука Модриќ и неговото патешествие од заборавен на маргините до добитник на Златна топка, HITC Sevens ги анализира седумте фудбалери кои некогаш важеа за „отпишани“, но им д
Read more

Модриќ: Бејл е возрасен, треба да знае што сака

Лука Модриќ го советуваше својот соиграч Гарет Бејл да размисли разумно за да го направи вистинскиот избор.
Read more

Модриќ: Заминувањето на Меси ќе биде како на Роналдо, тежок удар за Ла Лига

Играчот од средниот ред на Реал Мадрид смета дека шпанското првенство е пред нов тежок удар доколку си замине и другиот најдобар светски играч, Лео Меси.
Read more

Модриќ: Мбапе мора да си оди од ПСЖ за да стане најдобар

Хрватот смета дека играњето во франциската лига не му дозволува на талентираниот Мбапе да го покаже својот потенцијал во целост, а кој може да стане најдобар на светот.
Read more
реклама

Прв воздушен напад на САД по наредба на Џо Бајден, 17 загинати

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Некогаш беше најдебелото дете во светот, сега никој не може да го препознае

Read more

Приведени осум лица по протестот за „Монструм“

Read more