Лука Модриќ

Модриќ започна преговори со Реал, но и со уште два клуба

Read more
play_arrow

Дриблингот на Модриќ е чиста магија

Реал победи со 3:0 кај последнопласираниот Елче и со тоа актуелниот шампион во десеттото коло се консолидираше на врвот во Ла Лига.
Read more

AS: Два клуба го сакаат Модриќ

Лука Модриќ влезе во 37-та година од животот, но сепак игра на многу високо ниво во Реал Мадрид.
Read more

Реал ќе му исполни две големи желби на Модриќ со новиот договор

Реал Мадрид одлучи да му понуди уште еден договор на Лука Модриќ, со кој ера на „Сантијаго Бернабеу“ за Хрватот ќе биде продолжена на 11 години, до летото 2023 година, објави шпанска Marca, а потврди и познатиот и
Read more
реклама

Доаѓа невреме: Пороен дожд и грмежи, силен ветер и град попладнево ќе ја зафатат Македонија

Read more

Експертите предупредуваат: Летниот одмор на Медитеранот може да стане опасен по здравјето

Read more

Кое кафе е поздраво, топлото или ладното?

Read more

Загина мотоциклист по судир со возило со холандски таблички во Скопје

Read more