луксуз

Роналдо доби ексклузивен рачен часовник, цената е бесмислена

Кристијано Роналдо не успеа да ја продолжи кариерата во Европа и неодамна се пресели во Саудиска Арабија каде потпиша договор со Ал Наср.
Read more

Кои се највредните луксузни брендови во 2022 година?

Индустријата за луксузни производи, која освен облека и обувки, вклучува козметика, мириси, часовници, накит и чанти, расте од година во година.
Read more
filter

Поглед во 14-милионската вила на Кевин Џејмс

Актерот Кевин Џејмс си купи луксузна вила на Флорида за која искешира 14 милиони долари.
Read more
filter

Поглед во луксузниот стан со кој доаѓа гратис Aston Martin

Со секој од петте ексклузивни апартмани во еден облакодер во Њујорк, инвеститорот подарува и еден луксузен SUV Aston Martin DBX.
Read more
реклама

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Протече нов нацрт договор од СЗО:„Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Read more

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Read more

Цели семејства од Македонија одат на сезонска работа во Хрватска

Read more