мафини

Десерт на денот: Мафини со боровинки и јогурт

Вкусни овошни мафини со јогурт.
Read more
play_arrow

Брзо и лесно: Мафини од пет вида зеленчук

Нутриционистот Ребека Гавторн сподели совршен рецепт, но и трик како вашето дете да ја засака храната богата со витамини.
Read more

Предлог за појадок: Мафини со сирење и спанаќ

Едноставен рецепт за мафини со спанаќ и сирење, одличен предлог за појадок.
Read more

Десерт на денот: Чоколадни мафини со кафе

Лесно се подготвуваат, не се чека тестото да нарасне, па лесно ќе ги направат и почетниците во кујната.
Read more

Предлог за десерт: Чоколадни мафини со вишни

Чоколаден десерт комбиниран со овошје.
Read more

Идеја за десерт: Мафини со чоколадо и вишни

Едноставен рецепт за совршен десерт со вишни и чоколадо.
Read more

Десерт на денот: Мафини со сливи и цимет

Идеален десерт кој добро оди со топол напиток по избор.
Read more

Предлог за десерт: Мафини од морков

Многу вкусен десерт идеален за појадок или ужина за најмалите.
Read more

Совршен рецепт за мафини со јаболка и цимет

Овој рецепт е совршен за подготовка на највкусните мафини со јаболка и цимет кои може да ги јадете како ужинка или појадок.
Read more

Идеја за здрав појадок: Интегрални банана мафини

Овој рецепт е лесен и брз за подготовка на сочни мафини во чиј вкус ќе ужива целото семејство.
Read more

Десерт на денот: Овошни мафини

Направете вкусни и освежителни мафини со овошје по ваш избор и изненадете ги најблиските со овој лесен и вкусен десерт.
Read more

Идеја за појадок: Мафини со пршута

Предлог што да подготвите за денешниот појадок.
Read more
реклама

Заврши најкрвавата битка во Украина, Азовстал во рацете на Русите

Read more

Полска бара демилитаризација и преименување на Калининград, Русите се изнасмеаја

Read more

Необична снимка: Уште еден доказ дека со Путин нешто не е вo ред?

Read more

По разделбата со Лиса Бонет, Џејсон Момоа во врска со 10 години помлада колешка

Read more