Мајк Тајсон

Скорсезе подготвува серија базирана според животот на Мајк Тајсон

Режисерот Мартин Скорсезе се подготвува да креира биографска серија базирана според животот и кариерата на легендарниот Мајк Тајсон.
Read more

Мајк Тајсон повика на бојкот на новиот биографски документарец за него

Пензионираниот американски боксер Мајк Тајсон повика на бојкот на новонајавената документарна серија за неговиот живот на стрим-платформата Hulu.
Read more

Мајк Тајсон заработува милиони долари од бизнисот со канабис

Поранешниот легендарен боксер Мајк Тајсон одгледува и продава марихуана во Калифорнија веќе неколку години (држава каде нејзината потрошувачка е легална), а заработката од овој бизнис се брои во милиони.
Read more

Дали Тајсон ќе се соочи со стариот ривал по 23 години?

Евандер Холифилд, поранешен шампион во бокс во тешка категорија, верува дека ќе има и трета борба против Мајк Тајсон, 23 години откако се соочија последен пат.
Read more
play_arrow

Борбата меѓу Тајсон и Џонс заврши нерешено

Во Лос Анџелес ноќеска се водеше борба помеѓу две легенди во боксот: Мајк Тајсон и Рој Џонс. Борбата траеше осум рунди и заврши без победник.
Read more
play_arrow

Ова се бизарните правила за камбек мечот на Мајк Тајсон

Долго најавуваниот камбек меч на две легенди во боксот, 54-годишниот Мајк Тајсон и 51-годишниот Рој Џонс Џуниор конечно ќе го гледаме утре.
Read more
play_arrow
filter

Kако изгледа Мајк Тајсон десет дена пред да се врати во рингот?

Мајк Тајсон се враќа во рингот за првпат по 15 години и според објавените фотографии, шампионот е во одлична форма.
Read more
play_arrow

Мајк Тајсон три рунди се бореше со ајкули и победи со „нокаут“

Поранешниот шампион во бокс во тешка категорија учествуваше во емисијата на Discovery Channel – Shark Week.
Read more
play_arrow

Discovery: Мајк Тајсон ќе се соочи со голема бела ајкула

Поранешниот професионален боксер Мајк Тајсон следниот месец ќе се соочи со голема бела ајкула, за потребите на емисија на каналот Discovery.
Read more
filter

Среќен роденден, Мајк Тајсон

Поранешниот американски боксер Мајк Тајсон е роден на 30 јуни 1966 година. Шампионската титула во тешка категорија ја држеше од 1987 до 1990 година.
Read more

Трансформацијата на Џејми Фокс за улогата на Мајк Тајсон

Актерот Џејми Фокс потврди дека во наредниот биографски филм ќе ја толкува улогата на Мајк Тајсон, славниот американски боксер во тешка категорија.
Read more
play_arrow

Тајсон ја откри тајната за „новата младост“: Не е сè во исхраната и вежбањето

Легендарниот Мајк Тајсон неодамна ги одушеви обожавателите со снимки на кои покажува дека е во одлична форма поради што многумина се надеваат дека, од хуманитарни причини, повторно би влегол во ринг.
Read more
реклама

Hejt SLOVEni, još ste živi? - видеото кое ја запали екс-ју

Read more

Пентагон: Снимките на НЛО од 2019 година се автентични

Read more

Постигнат договор за државјанствата, неизвесна работата на Собранието

Read more

Кој од „Friends“ заработил најмногу?

Read more