Мајли Сајрус

play_arrow

Објавена листата на најслушаните песни во светот во 2023 година

Објавена е листата на најпуштани песни на глобалната Billboard листа за 2023 година.
Read more

Мајли Сајрус повеќе не е русокоса: Пејачката изненади со промена по повеќе од 10 години

Мајли Сајрус ја покажа својата нова боја на коса со објава на Instagram во која му честита на новиот креативен директор на Gucci, изненадувајќи ги нејзините обожаватели со оглед на тоа дека темни прамени имаше пред повеќе од 10 години.
Read more
play_arrow

Зошто ги обожаваме одмаздничките песни посветени на бившите?

Aко постои една тема за која се „произведуваат“ песни секој ден, тоа е љубовта.
Read more

Дали епизодата на Black Mirror со Мајли Сајрус беше за судбината на Бритни?

Твитерџиите го разбрануваа интернетот со теоријата дека една епизода на популарната ТВ-серија „Black Mirror“ всушност ја раскажува голготата на поп-пејачката Бритни Спирс.
Read more
реклама

Зошто шишињата за вино не се 1 литар туку 0,75 литри?

Read more

Месечен финансиски хороскоп за јуни: Нова работа за Бикот, Скорпијата ги решава долговите

Read more

Најдобриот рецепт за грчка компир салата

Read more

Најголемиот производител на автомобили во светот претстави нов мотор

Read more