Македонија фудбал

Бразил и натаму прв, Македонија падна две места на ФИФА ранг-листата

Високиот домашен пораз од Гризија ја чинеше македонската фудбалска репрезентација пад од две места на најновата ранг- листа на ФИФА на која и натаму лидер е Бразил, а во топ 3 влезе Аргентина.
Read more
play_arrow

Фудбалерите му се истурија на Гибралтар

Македонската фудбалска репрезентација ги затвори јунските настапи во Лигата на нации на УЕФА со убедлива победа од 4:0 над Гибралтар, кој во Скопје допатува откако одигра нерешено со Бугарија.
Read more

Официјални состави: Македонија со многу промени против Гибралтар

Македонскиот и гибралтарскиот селектор ги отворија картите за денешниот натпревар во рамките на 4. коло од Лигата на нации, Група 4 од Лига Ц.
Read more
filter

Македонија - Грузија низ објектив

Македонската фудбалска репрезентација синоќа во добар натпревар претрпе висок пораз од Грузија во рамките на 3. коло од Групата 4 од Лигата Ц во Лигата на нации на УЕФА. Фото: ФФМ и ГФФ
Read more

Милевски: После вториот гол паднавме и физички

Селекторот на македонската фудбалска репрезентрација немаше лесна задача да говори после еден таков висок пораз на домашен терен.
Read more
play_arrow

Грузија распали во второ и славеше убедлива победа среде Скопје

Добар натпревар вечерва во Скопје на кој Македонија одигра добар фудбал, но не знаеше да постигне гол. Гостите од Грузија тоа го направија трипати и заслужено ја однесоа победата.
Read more

Без капитенот Ристовски во Лига на нации, Милевски оптимист за прво место

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација денеска одржа прес-конференција на која откри две дополнителни откажувања, но и најави атак на првото место во групата од новата сезона на Лигата на нации.
Read more

Милевски го објави списокот со фудбалери за јунските натпревари од Лигата на нации

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски, попладнево го објави списокот со фудбалери за натпреварите против Бугарија (2 јуни), Гибралтар (5 јуни), Грузија (9 јуни) и Гибралтар (12 јун
Read more

Интервју со селекторот Благоја Милевски

Македонската фудбалска репрезентација беше на чекор од пласман на Светското Првенство во Катар оваа година.
Read more

Украина најави пријателски фудбалски натпревар со Македонија

Украинската фудбалска федерација (УАФ) објави дека е во финални разговори за одигрување пријателски натпревари на националниот тим против македонската и француската репрезентација, во рамки на подготовките за мундијалскиот бараж, кој беше
Read more

Фудбалерите напредуваа 5 места на ранг-листата на ФИФА

Победата над високопласираната Италија и поразот од Португалија ја одведоа македонската фудбалска репрезентација на 62. место на најновата ранг-листа на ФИФА која штотуку беше објавена.
Read more

Ристовски: Португалија доминираше, ние заминуваме со кренати глави

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Стефан Ристовски, ги искажа своите впечатоци по синоќешниот дуел со Португалија  во финалето од баражот за пласман на Светското првенство 2022.
Read more
реклама

10 места во светот каде ајкулите најчесто напаѓаат

Read more

Научниците открија кој стои зад мистериозните убиства на ајкули во Јужна Африка

Read more

Хороскопски знаци кои најмалку си одговараат и најчесто се разделуваат

Read more

Што да очекуваме од Сончевата бура која утре ќе ја погоди Земјата?

Read more