Македонија одбојка

Во сабота двомеч Македонија - Италија: Одбојката и фудбалот нема да се поклопат

Одлучено е натпреварот во Бари во рамките на одбојкарското Европско првенство да се игра од 18 часот, со што нема да се поклопи со вечерниот фудбалски спектакл во Скопје.
Read more

Одбојкарите вечерва против Чешка бираат осминафинален противник: Италија или Србија

Вечерва во СЦ „Борис Трајковски“ македонската одбојкарска репрезентација игра решавачки натпревар во борбата за третото место во групата Ц на Европското првенство 2023 на кое домаќин е и Скопје.
Read more

Миленкоски: Успехот е плод на макотрпна работа, да уживаме на дуелот со Полска

Одбојкарската репрезентација на Македонија синоќа ја победи Црна Гора со 3:0 во сетови и стигна до вториот триумф на Европското првенство, по кој ќе се најде меѓу 16-те најдобри селекции во Европа.
Read more

Одбојкарите го започнаа Европското со голема победа над Данска

Предводени од фантастичниот Александар Љафтов, Македонија стигна до фантастична 3:1 (22:25, 25:22, 25:19, 25:22) победа над Данска во прекрасна атмосфера во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје, за совршен почеток на третиот обид да се стигне в
Read more

Македонија е еден од домаќините на ЕП – Главна цел е пласман во втората фаза

Вчера со убедливата победа на Италија над Белгија, бранителите на трофејот го отворија Европското првенсто во одбојка.
Read more

Украина пресилна за Македонија во последниот меч од Златната Европска лига

Украина уште еднаш ја покажа својата доминација во Европската златна лига, победувајќи ја Македонија синоќа со 3:0 (25:18, 26:24, 25:23) за со совршени шест победи да ја комплетира групната фаза на натпреварувањето.
Read more

Миленкоски: Имаме квалитет, треба да учиме од грешките и да се подобруваме

Машката одбојкарска репрезентација на Македонија вечерва (20 часот) гостува против Хрватска во четвртиот натпревар од групата во Европската златна лига.
Read more

Миленкоски: Одбојкарите се подготвени за стартот на Европската златна лига

Двете сениорски одбојкарски репрезентации за два дена ќе ја почнат новата авантура во Европската лига.
Read more

ОФМ ги отвора вратите: Бесплатен влез за мечевите на Македонија во Европската лига

Одбојкарската федерација на Македонија донесе одлука да ги отвори вратите од СЦ „Борис Трајковски“ за сите симпатизери на одбојката кои сакаат да ги поддржат нашите сениорски репрезентации во годинешните настапи во Европската лига.
Read more

Одбојкарите ги дознаа противниците на ЕУРО 2023

Македонската одбојкарска репрезентација на денешната жрепка ги доби противниците во фазата по групи на Европското првенство 2023.
Read more

Одбојкарките поразени од Грција, одбојкарите од Италија

Два убедливи порази на македонските одбојкарски репрезентации на Медитеранските игри во Алжир со што го завршија настапот без освоен бод.
Read more

Одбојкарите загубија од Египет, одбојкарките од Тунис

Македонската машка одбојкарска репрезентација загуби од Египет со 3:0 во сетови, а со истиот резултат женската репрезентација претрпе пораз од Тунис на Медитеранските игри во алжирскиот град Оран.
Read more
реклама

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more