Македонија одбојка

Одбојкарите овој пат перфектни со БиХ

Максимална победа од 3:0 оствари македонската одбојкарска репрезентација за втора победа во квалификациите за пласман на ЕУРО 2021.
Read more

Ѓорѓиев: Немаме друг избор освен победа против БиХ

Организаторот на игра на македонската одбојкарска репрезентација го даде своето мислење воочи денешниот важен дуел со Босна и Херцеговина.
Read more

Одбојкарите загубија од Турција

Во вториот квалификациски натпревар македонската репрезентација не одигра на ниво и забележа пораз од фаворитот Турција.
Read more

Милев по победата над БиХ: Треба да поправиме сѐ

Македонската одбојкарска репрезентцаија синоќа оствари планирана победа над Босна и Херцеговина, но играта не беше на ниво, а воедно и загубивме еден сет.
Read more

Одбојкарите ја победија Босна и Херцеговина

Македонската машка одбојкарска репрезентација со победа ги почна квалификациите за пласман на Европското првенство славејќи над Босна и Херцеговина во Скопје.
Read more
реклама

Пет секс предизвици што треба да ги пробате во 2021

Read more

Објавена првата фотографија од британскиот сој на коронавирусот

Read more

Америка е пред граѓанска војна, предупредува милијардерот Далио

Read more

Намирници кои ќе ви помогнат да заспиете полесно

Read more