Македонија ракомет

filter

Македонија - Чешка низ објектив

Синоќешната победа на македонската ракометна репрезентација од 27:25 над Чешка видена низ објективот на фотографот Фросина Насковиќ од МИА.
Read more

Стоилов: Со гордост го носев дресот на Македонија

Пивотот Стојанче Стоилов синоќа го одигра последниот натпревар во репрезентативниот дрес.
Read more

Лазаров ги одреди патниците за Чешка

Селекторот на македонската машка ракометна репрезентација го објави списокот на патници за претстојниот прв квалификациски бараж натпревар против Чешка.
Read more

Пуштени билетите за решавачкиот мундијалски квалификациски меч против Чешка

Ракометната федерација на Македонија денеска точно на пладне ги пушти во продажба билетите за натпреварот Македонија - Чешка, кој ќе решава дали ќе одиме на Мундијалот или не.
Read more

Лазаров: Треба да бидеме внимателни во Букурешт

Македонската машка ракометна репрезентација попладнево заминува за Букурешт каде утре ја очекува реванш натпреварот против Романија во рамки на полуфиналниот бараж за пласман на Светското првенство 2023.
Read more

Лазаров го објави поширокиот список за мундијалскиот бараж против Романија

Капитенот и селектор на македонската машка ракометна репрезентација Кирил Лазаров денеска го објави поширокиот список ракометари за баражот за пласман на Светското првенство 2023 против Романија.
Read more

Романија и Чешка противници на ракометарите во мундијалските квалификации

Македонската ракометна репрезентација ја доби Романија за противник на стартот од квалификациите за пласман на Светското првенство во 2023 година, одлучи ЕХФ денеска со жрепка во Будимпешта.
Read more

Лазаров по поразот од Црна Гора: Направивме безброј грешки

Селекторот Кирил Лазаров истакна по вечерашниот натпревар против Црна Гора на Европското првенство во Дебрецин дека поразот на македонската репрезентација е апсолутно заслужен и се темели на големиот број технички грешки во редовите на „цр
Read more

ЕХФ парично ја казни Македонија пред дуелот со Црна Гора

Европската ракометна федерација (ЕХФ) и изрече парична казна на македонската репрезентација во износ од 2.000 евра поради прекршување на протокол поврзан со опремата за време дуелот против Словенија.
Read more

Македонските ракометари вечерва против Црна Гора на ЕП

Македонската ракометна репрезентација вечерва од 18 часот против Црна Гора го продолжува настапот на Европското првенство во Дебрецин.
Read more

Младоста и неискуството - пресудни за старт со пораз од Словенија

Македонската репрезентација со пораз во добра игра го отвори Европското првенство и ѝ зададе доста проблеми на фаворизираната Словенија.
Read more

Лазаров: Имам јасна целосна слика

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров е задоволен од изданието на неговите избраници на вчерашниот натпревар со Кувајт (22:21), втор меѓусебен тест дуел на двете селекции.
Read more
реклама

Заврши најкрвавата битка во Украина, Азовстал во рацете на Русите

Read more

Полска бара демилитаризација и преименување на Калининград, Русите се изнасмеаја

Read more

Необична снимка: Уште еден доказ дека со Путин нешто не е вo ред?

Read more

Обрнете внимание: 6 важни симптоми кои укажуваат на опасен рак

Read more