Македонија ракомет

Ракометарите ќе одиграат два натпревара со Грција

Ракометната репрезентација на Македонија пред заминувањето за Германија ќе одигра контролни натпревари со селекцијата на Грција.
Read more

Лазаров го објави поширокиот список за ЕУРО

Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Кирил Лазаров, го објави поширокиот список на ракометари кои ќе конкурираат за настап на Европското првенство во Германија.
Read more

Грчкиот ракометен селектор провоцира: Нашата репрезентација ја нарече Скопје

Read more

Македонија пред 50.000 луѓе ќе го отвори европското во ракомет

Ракометната репрезентација на Македонија доби тешка група на Европското првенство, кое на почетокот на наредната година ќе се игра во Германија.
Read more

Лазаров одбра 35 ракометари за завршницата од квалификациите

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, Кирил Лазаров, го објави поширокиот список на ракометари за претстојните последни два натпревара во рамки на втората фаза од квалификациите за ЕУРО 2024.
Read more

Ракометарите поразени дома од Португалија

Македонската машка ракометна репрезентација вечерва во СЦ „Борис Трајковски“ не успеа да ја искористи предноста на домашната публика и со 23:29 загуби од Португалија.
Read more

Пуштени во продажба билетите за дуелот на македонските ракометари против Португалија

Од денеска се пуштени во продажба билетите за натпреварот што македонските ракометари ќе го одиграат против Португалија, в четврток во Скопје, во рамки на квалификациите за пласман на Европското првенство 2024.
Read more

Извлечени четвртфиналните групи од ракометниот Куп на Македонија

Во просториите на Ракометната федерација на Македонија денес беа извлечени четвртфиналните групи од Купот на Македонија во машка конкуренција и женска конкуренција.
Read more

Ракометарите ја совладаа Јужна Кореја и завршија на 27. место

Македонската ракометна репрезентација со победа се прости од настапот на Мундијалот во Полска и Чешка каде на крајот оствари пласман на 27. место од вкупно 32 учеснички.
Read more

Ракометарите го средија Мароко - со Јужна Кореја ќе играат за 27. место

Македонската машка ракометна репрезентација вечерва забележа убедлива победа над една од најслабите учеснички на Мундијалот во Полска и Шведска.
Read more

Ракометарите загубија од Тунис

Македонската машка ракометна репрезентација го претрпе и четвртиот пораз откако потклекна пред четвртата по ранг африканска репрезентација, селекцијата на Тунис со 27:33.
Read more

Пешевски: На овој турнир не го покажавме нашето вистинско лице

Македонската ракометна репрезентација претрпе три убедливи порази и не ја мина групната фаза на Светското првенство 2023.
Read more
реклама

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Како со диетата 80/20 може да слабеете додека ја јадете вашата омилена храна?

Read more

Нови детали од истрагата за смртта на Метју Пери: Запленети мобилниот и лаптопот на славна личност

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more