Македонија У21

Младите фудбалери одиграа без голови против Србија во Охрид

По убедливиот пораз на гостувањето кај Франција на воведниот натпревар од квалификациите, младите македонски фудбалери денеска одиграа без голови против соседна Србија.
Read more

Канатларовски со двајца „Кенгури“ ги почнува квалификациите

Новиот селектор на македонската младинска фудбалска репрезентација денеска го откри списокот на повикани играчи за новиот циклус квалификации.
Read more
play_arrow

Младите фудбалери лумпуваа по големата победа над Бугарија

Македонската репрезентација за играчи до 21 година синоќа со петарда ги поздрави врсниците од „пријателска“ Бугарија, а по натпреварот нашите пееја и се веселеа славејќи ја слатката победа.
Read more

Младата фудбалска репрезентација со 26 играчи патува за Анталија

Селекторот за македонската фудбалска репрезентација до 21 година, Благоја Милевски, го објави списокот на повикани играчи за трите претстојни пријателски натпревари.
Read more

Младите фудбалери од Франција ги отвораат квалификациите

Македонската фудбалска репрезентација за играчи до 21 година го дозна распоредот по кој ќе брка пласман на младинскотото ЕУРО 2023.
Read more

Милевски: Групата е претешка, но навикнати сме да одиме по потешкиот пат

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација за играчи до 21 година е свесен дека жрепката не ни беше наклонета и добивме навистина тешка група.
Read more

Фудбалерите до 21 година добија тешка квалификациска група

Македонската младинска фудбалска репрезентација воопшто немаше среќа во денешната жрепка за квалификациите за пласман на Европското првенство 2023.
Read more

Милевски за младите фудбалери: Сите имаат заслуга за успехот, од срце ви се заблагодарувам

Два промашени пенали се причината младите македонски фудбалери да не играат на У21 Европското првенство. И покрај тоа, селекторот Благоја Милевски со пофални зборови за неговите избраници.
Read more

Познат составот на младата фудбалска репрезентација за завршницата од квалификациите

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација за играчи до 21 година, Благоја Милевски, повика 24 фудбалери за претстојните два последни натпревари од квалификациите за пласман на ЕУРО 2021.
Read more

Младите фудбалери во 90+ спасија пораз од Израел

Македонската фудбалска репрезентација за играчи до 21 година успеа во последните секунди да избегне пораз дома од Израел.
Read more
play_arrow

Македонските надежи го прегазија Казахстан

Македонската фудбалска репрезентација за играчи до 21 година се враќа од Казахстан со голема победа и важни 3 бода во борбата за пласман на ЕУРО 2021.
Read more

Милевски со 23 фудбалери за претстојните квалификации

Селекторот на младата фудбалска репрезентација на Македонија го објави списокот на повикани играчи со кои ќе се обиде да дојде до две победи во претстојните квалификациски натпревари.
Read more
реклама

Избрани 31 градоначалник во првиот круг, ВМРО-ДПМНЕ со најмногу победници

Read more

Малолетната ќерка на Хајди Клум позираше со разголени гради за Rollacoaster

Read more

Апасиев: Имаме советници во над 30 општини

Read more

Кање со бизарна маска се појави на свадба кај синот на најбогатиот човек во светот

Read more