Макс Верстапен

Верстапен победи во Кина, Норис втор, Перес трет

Макс Верстапен ја забележа четвртата победа во петтата трка оваа сезона во шампионатот на Формула 1. Актуелниот светски првак ја освои Големата награда на Кина на патеката во Шангај.
Read more
play_arrow

Верстапен на пол-позицијата во Кина, Хамилтон ќе стартува од 18. место

Макс Верстапен по победата во спринтот, доминираше и во квалификациите во пресрет на трката за Големата награда на Кина. Апсолутната доминација на Ред Бул ја потврди Серхио Перес кој трката ќе ја стартува од второто место.
Read more

На доминацијата ѝ нема крај: Верстапен ја освои пол-позицијата во Австралија

Холандскиот возач Макс Верстапен ја продолжи доминацијата во Формула 1 шампионатот и утринава во квалификациите за трката во Австралија.
Read more

Верстапен: Јас во Мерцедес? Ќе видиме во 2028 година

Тото Волф пред некој ден започна нова дебата во Формула 1.
Read more
play_arrow

Како изгледа кога најбрзиот дрон во светот го следи Макс Верстапен?

Непрекината снимка од прво лице (FPV) од целиот круг на Верстапен на патеката за Големата награда на Силверстоун беше снимена со рачно управуван дрон, кој беше специјално направен за таа цел.
Read more

Верстапен прекрши непишано правило, не ги честеше колегите вечера

Макс Верстапен ја освои третата титула во низа во шампионатот во Формула 1. Сепак, Холанѓанецот прекрши едно непишано правило.
Read more

Верстапен: Зад нас е неверојатна година, но секогаш сакаме да бидеме подобри

Ова беше неверојатна година, изјави старо-новиот светски шампион во Формула 1, Холанѓанецот Макс Верстапен (Ред Бул) по победата на последната трка од Светскиот шампионат во Формула 1 во Абу Даби.
Read more
play_arrow

Верстапен победи и во Лас Вегас, Леклер во последниот круг го престигна Перес

Одличниот холандски возач Макс Верстапен продолжи да доминира во Формула 1 шампионатот и утрово во Лас Вегас стигна до својата 18-та сезонска победа.
Read more

Верстапен: Лас Вегас? 99% спектакл и 1 долар спорт

Ново-стариот шампион во Формула 1, Макс Ферстапен, не подлегна на еуфоријата од Лас Вегас.
Read more

Верстапен ја освои пол-позиција во Бразил

Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен победи на квалификациите за Големата награда на Бразил. Актуелниот шампион во Формула 1 покажа време од 1 минута и 10,727 секунди.
Read more
play_arrow

Верстапен победи и се израмни со Прост, катастрофа за Перес на домашен терен

Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен, ја заблежа 16-тата победа во сезоната. Холанѓанецот славеше на трката за Големата награда на Мексико. Место на подиумот изборија Луис Хамилтон од Мерцедес и Шарл Леклер од Ферари.
Read more

Верстапен „без борба“ победи во Канада, Алонсо го надмудри Хамилтон

Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен, забележа нова победа во Формула 1 откако беше најбрз на трката за Големата награда на Канада.
Read more
реклама

Пијте го пред спиење: Напиток што го намалува шеќерот и помага при слабеење

Read more

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Read more

Почна сезоната на храна што го намалува ризикот од катаракта и до 43%

Read more

Благодарение на еден трик засадените домати ќе имаат повкусни и поголеми плодови

Read more