мамурлак

Зошто со годините потешко го поднесуваме мамурлакот?

 Не е тајна дека како старееме сѐ потешко го поднесуваме мамурлакот.
Read more

Како најдобро да се отрезните по многу алкохол?

Read more
play_arrow

Трик против мамурлак кој функционира

Ако некогаш сте се пробудиле со пулсирачка главоболка откако претходната ноќ сте претерале со алкохолот, сигурно сте размислувале за можното решение на таквата непријатна сиутуација која ве снашла.
Read more

Еротска соба и искривен под: Музејот на мамурлаците во Загреб е европска атракција

Пиеш. Пиеш уште. Мешаш ракија, можеби чаша вино, пиво, шатче...
Read more

Шест начини побезболно да го преживеете мамурлакот

Студеното време и вкусната празнична трпеза често ги мамат луѓето да испијат чашка повеќе.
Read more

Зошто мамурлакот е сè потежок како што старееме?

Фино е кога пиеме со друштвото, но тоа што се случува потоа станува полошо како што стареете. Зошто мамурлакот е полош во однос на периодот кога сте биле помлади?
Read more
реклама

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Read more

Питагоровата теорема пронајдена на глинена плоча 1.000 години постара од Питагора

Read more

Скандинавскиот начин на спиење спасува бракови и врски: Нема повеќе кавги в кревет

Read more

Голем љубовен хороскоп за октомври 2023

Read more