Манчестер Јунајтед

Баји: Помеѓу Меси и Роналдо би го избрал Рамос

Продолжува додворувањето од таборот на Манчестер Јунајтед кон Серхио Рамос кој сѐ уште го нема продолжено договорот со Реал Мадрид.
Read more

Невил ги откри проблематичните точки на кои в лето Јунајтед треба да се засили

„Црвените ѓаволи“ почнаа да попуштаат во борбата за титулата во Премиер лигата и тоа најмногу поради грешки во дефанзивата.
Read more
6 февруари 1958, се урна авионот со фудбалерите на Манчестер Јунајтед
filter

6 февруари 1958, се урнал авионот со фудбалерите на Манчестер Јунајтед

Најголемата трагедија во англиската спортска историја e онаа кога авионот со играчите на Манчестер Јунајтед не успеал да полета од Минхен уривајќи се при третиот обид.
Read more

Братот на Погба му порача на Јунајтед: Продадете го сега или нема ќар

Постариот брат на Пол Погба го предупреди неговиот клуб дека доколку не го продаде сега ризикува да не оствари профит од него.
Read more
play_arrow

Бока се засили со Рохо од Манчестер Јунајтед

Аргентинскиот гигант го врати Маркос Рохо во татковината ставајќи крај на неговата неславна авантура на Островот.
Read more
play_arrow

Погба ќе разговара за продолжување на договорот со Јунајтед: Целта ми е да освојам трофеј

Фудбалерот за врска на Манчестер Јунајтед, Пол Погба, изјави дека планира да разговара со клубот за продолжување на договорот.
Read more

Фернандеш го сруши рекордот за најмногу награди Играч на месецот во една година

Играчот на Манчестер Јунајтед само една година е во Англија, а веќе успеа да собере најмногу награди за Играч на месецот.
Read more

Матиќ: Подготвени сме за Ливерпул

Откако Манчестер Јунајтед со синоќешната победа изби сам на лидерската позиција во Премиер лигата, сега го очекува најголемиот предизвик - дербито со актуелниот шампион Ливерпул.
Read more

Солскјер не мисли на титула: Никој нема да се сеќава кој бил прв на 12 јануари

Норвешкиот стратег на клупата на Манчестер Јунајтед стои мирно на земја.
Read more

Манчестер го донесе бисерот на Аталанта

Тинејџерот ќе им се придружи на „Црвените ѓаволи“ штом ги добие потребните документи за работната дозвола.
Read more

Солскјер: Погба станува сѐ подобар и подобар

Оле Гунар Солскјер изјави дека Пол Погба е поподготвен од порано и ека игра сѐ подобро и подобро откако беше клучен играч во победата на Манчестер Јунајтед над Астон Вила (2:1).
Read more

Солскјер: Јунајтед може да победи секого, секаде

Со победата над Вулверхемптон од 1:0, фудбалерите на Манчестер Јунајтед го завршија натпреварувањето во 2020 година на најдобар можен начин.
Read more
реклама

Гејтс се вакцинираше, но и понатаму носи маска – сака да биде пример

Read more

Хит - електричен автомобил кој чини 4.500 долари

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Некогаш беше најдебелото дете во светот, сега никој не може да го препознае

Read more