Манчестер Јунајтед

Гигс: Можеби дури за 20 години Манчестер повторно ќе биде шампион

Поранешната ѕвезда на Манчестер Јунајтед не гледа светла иднина за клубот со оглед на тоа како се одвиваат работите денес.
Read more

Солскјер: МекТоминeј играше со едно око

На шкотскиот фудбалер му паднала леќата од едното око па со ослабен и нерамномерен вид го играл првото полувреме синоќа во Париз.
Read more

Ван Хал ги барал Левандовски, Нејмар и Мане во Манчестер Јунајтед

Холандскиот стратег откри дека барал од управата да му ги донесе тројцата офанзивци додека седеше на клупата на „Црвените ѓаволи“.
Read more
play_arrow

Разумни трансфери: Манчестер Јунајтед

YouTube каналот за Tifo Football презентира информативни, илустрирани фудбалски анализи. Во најновиот серијал „Разумни трансфери“ ги анализира најдобрите варијанти за трансфери кои ќе им годат на клубовите, финансиски и организациски.
Read more
реклама

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Read more

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Read more

Погледнете како руска олимписка шампионка го одбележа Водици

Read more

Google блокираше 164 опасни апликации: Веднаш избришете ги од телефонот

Read more