Манчестер Јунајтед

play_arrow

Онана направи нов кикс, па се извини: Јас сум крив што загубивме од Баерн

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед синоќа на стартот од Лигата на шампионите загубија од Баерн со 4:3, а целата вина ја презеде голманот на „Црвените ѓаволи“, Андре Онана.
Read more
play_arrow

Кој е мистериозниот Катарец кој сака да го купи Манчестер Јунајтед?

По 18 години сопствеништво на Манчестер Јунајтед, семејството Глејзер конечно се чини дека е подготвено да го продаде клубот.
Read more

Илон Маск влегува во трката за купување на Манчестер Јунајтед

„Илон Маск сака пари и лудило“, пишува на почетокот на текстот на британскиот Daily Mail во кој се наведува дека еден од најбогатите луѓе во светот би можел да го купи Манчестер Јунајтед и да стане сопственик на
Read more

Ериксен откри каква е атмосферата во Јунајтед без Роналдо

Манчестер Јунејтед лесно го преболи заминувањето на Кристијано Роналдо, барем ако се суди по првиот натпревар кој англискиот великан го одигра без него.
Read more

Apple сака да го купи Јунајтед, клубот би станал побогат од Сити, ПСЖ и Њукасл

Apple е подготвен да упати сензационална понуда за Манчестер Јунајтед со која би станал најбогат клуб во светскиот фудбал, пишува Daily Star.
Read more

Роналдо не престанува да удира по Јунајтед

Манчестер Јунајтед го раскина договорот со Кристијано Роналдо. Оваа вест силно одекна во фудбалскиот свет, но никого не изненади премногу.
Read more
play_arrow

Манчестер Јунајтед е на продажба

Истиот ден кога Манчестер Јунајтед го избрка Кристијано Роналдо, BBC објави дека американското семејство Глејзер кое е сопственик на клубо
Read more

Роналдо протеран од Манчестер Јунајтед

Манчестер Јунајтед соопшти дека ќе го раскине договорот со Кристијано Роналдо.
Read more

Кристијано Роналдо се врати на тренинзите на Манчестер Јунајтед

Кристијано Роналдо денеска се врати на тренинзите со првиот тим на Манчестер Јунајтед и ќе биде во конкуренција за натпреварот од 5. коло во Лига Европа против Шериф.
Read more

Јунајтед донесе конечна одлука за Роналдо

Кристијано Роналдо беше исфрлен од тимот на Манчестер Јунајтед пред два дена.
Read more

The Sun: Јунајтед го најде наследникот на Роналдо

Бенјамин Шешко ги импресионираше скаутите на Манчестер Јунајтед, објави The Sun. 
Read more

Мајката на Рабјо последна пречка за трансферот во Манчестер Јунајтед

Манчестер Јунајтед се договори со Јувентус за трансфер на Адриен Рабјо за 15+5 милиони фунти. За да се реализира трансферот зелено светло треба да даде мајката на играчот, Вероника, која е и негов агент.
Read more
реклама

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more