Манчестер Сити

УЕФА им дозволи на Сити и Јунајтед да играат во исти натпреварувања со Жирона и Ница

Манчестер Сити и Манчестер Јунајтед добија одобрение од Телото за финансиска контрола на клубовите (ЦФЦБ) на УЕФА да играат во истите натпреварувања како нивните сестрински клубови Жирона и Ница следната сезона.
Read more

Де Брујне: Сопругата сака егзотични дестинации, а јас можам да заработам повеќе од било кога

Кевин Де Брујне, еден од клучните фудбалери на Манчестер Сити, се подготвува да го напушти клубот.
Read more

Сити ја тужи Премиер лигата: Изгласаните правила се тиранија на мнозинството

Манчестер Сити поднесе тужба против Премиер лигата поради, како што тврди англискиот шампион, нефер правила кои постојат само за да ги намалат нивните достигнувања.
Read more

Зелено светло од УЕФА за Јунајтед, Сити, Ница и Жирона

УЕФА ќе им дозволи на Ница и Жирона наредната сезоната да учествуваат во нејзините натпреварувања. Ница ќе игра во Лига Европа, а Жирона во Лигата на шампионите.
Read more

Daily Mail: Пеп си оди од Сити, неколку кандидати за негов наследник

Според англиските медиуми, каталонскиот фудбалски стручњак Жузеп Гуардиола следното лето ќе го напушти Манчестер Сити.
Read more

Јунајтед го шокираше Сити: Што значи тоа за англиските клубови во Европа?

Вчера Манчестер Јунајтед го совлада Манчестер Сити со 2:1 во финалето на ФА Купот и по 13-ти пат во својата историја ја освои титулата најдобар тим на тоа натпреварување.
Read more

Работа од соништата: Гледа натпревари, освојува трофеи и заработува милиони

Третиот голман на Манчестер Сити, Скот Карсон, на шега вели дека ја има најдобрата работа во светот на фудбалот, но ако се погледне сѐ што му донесе преселбата на „Итихад“ во 2021 година, се чини дека таквата изјава не е далеку од вистинат
Read more

Четворица фудбалери на Сити нема да добијат медали за освојување на лигата

Вчера Манчестер Сити ја освои четвртата последователна титула на шампионот на Англија, а четворицата играчи кои оваа сезона го носеа дресот на „Граѓаните“ нема да добијат медали за освојување на лигата.<
Read more

Манчестер Сити пред мегатрансфер – тргна по еден од најскапите во светот

Манчестер Сити сака ја ангажира ѕвездата на Баерн, Џамал ​​Мусиала (21), тврди Guardian.
Read more

Зошто Пеп ги извади најдобрите изведувачи на пенали во продолженијата?

Реал Мадрид го доби новото полуфинале во Лигата на шампионите над Манчестер Сити, а не им попречи ниту минусот по првата серија пенали предизвикан од промашувањето на Лука Модриќ.
Read more

Испаѓањето на Сити донесе нов фаворит за освојување на ЛШ

Откако синоќа ги дознавме сите учесници во полуфиналето на Лигата на шампионите, дојде до голема промена во листата на фаворити за освојување на најважната титула во европскиот фудбал.
Read more

Пеп: Во кој било друг спорт ќе победевме

Пенал рулетот им пресуди на фудбалерите на Манчестер Сити. Актуелните европски шампиони испаднаа од Реал Мадрид во четвртфиналето во Лигата на шампионите. По оние 3:3 во Мадирд, реваншот во Манчестер заврши 1:1.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more