Måneskin

Måneskin: Ако сме хетеросексуалци не значи дека не може да носиме шминка

Групата Måneskin неодамна во интервју за The Guardian проговори за навредите и обвинувањата кои ги трпат поради нивниот начин на облекување.
Read more
play_arrow

Måneskin имаат нова песна, Mammamia веќе стана хит

Победниците на Евросонг, италијанската група Måneskin објави нова песна наречена  „Mammamia“, која според прегледите на YouTube, ќе биде голем хит.
Read more

Басистката на Måneskin настапи топлес на концерт во Париз

Викториа Де Анџелис, басистка на бендот Måneskin, кој победи на Евровизија оваа година, се појави топлес на сцена во Париз и ги изненади своите обожаватели.
Read more
реклама

Дијагнозата на рак повеќе не е смртна казна, 60% од случаите немаат јасна причина

Read more

Кина се закани дека ќе преземе акција откако САД го соборија балонот

Read more

Синоќа се случи еден од најспектакуларните нокаути досега

Read more

Twitter пукна од смеа за фотката на Ендрју Тејт со коса

Read more