Мароко

play_arrow

Силен земјотрес со јачина од 6,8 степени го погоди Мароко

Силен земјотрес го погоди Мароко доцна синоќа, во неколку марокански градови уништи згради и ги натера луѓето да ги напуштат своите домови, а според прелиминарните податоци на МВР загинале најмалку 296 лица, а 153 се повредени.
Read more
play_arrow

Мароко упати жалба до ФИФА поради судењето против Франција

Мароканците по поразот од Франција во полуфиналето на Мундијалот во Катар упатија жалба до Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) поради судењето на мексиканскиот судија Сесар Рамос.
Read more
play_arrow

Вучиќ: Навивам за Мароко против Хрватска, тие ни се браќа кои не го признаа Косово

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, одговори на новинарско прашање за кого ќе навива во натпреварот за 3. место на Светското првенство, а конкретно се осврна на односите со Мароко.
Read more
play_arrow

Мароко испиша историја и го расплака Роналдо

Репрезентацијата на Мароко продолжи со одличните игри на Мундијалот во Катар каде попладнево ја елиминираше Португалија и стана првата африканска држава која стигнала до полуфинале на турнирот на ФИФА.
Read more
filter

Роналдо отвори и петти хотел: Луксуз и високи цени, базен, спа и посебна исхрана

Read more

Почина петгодишното момче од Мароко, кое четири дена беше заробено во бунар

Петгодишното момче Рајан, кое четири дена помина во бунар длабок 32 метри, почина кога спасувачите петтиот ден го извлекле од бунарот, соопштија мароканските власти.
Read more

САД го призна суверенитетот на Мароко над Западна Сахара

„Мароко ги призна САД во 1777 година. Соодветно е да го признаеме суверенитет на оваа земја над Западна Сахара“, напиша на Twitter американскиот претседател Доналд Трамп.
Read more
реклама

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more

Експертите предупредуваат на „тивкиот убиец“ без симптоми

Read more