Мароко

filter

Роналдо отвори и петти хотел: Луксуз и високи цени, базен, спа и посебна исхрана

Read more

Почина петгодишното момче од Мароко, кое четири дена беше заробено во бунар

Петгодишното момче Рајан, кое четири дена помина во бунар длабок 32 метри, почина кога спасувачите петтиот ден го извлекле од бунарот, соопштија мароканските власти.
Read more

САД го призна суверенитетот на Мароко над Западна Сахара

„Мароко ги призна САД во 1777 година. Соодветно е да го признаеме суверенитет на оваа земја над Западна Сахара“, напиша на Twitter американскиот претседател Доналд Трамп.
Read more
реклама

Пет застрашувачки пророштва на Баба Ванѓа за 2023 година

Read more

Приватните превозници во петок ќе го блокираат Скопје со 200 автобуси

Read more

Дали беше паметно да оживееме древни вируси од сибирскиот вечен мраз?

Read more

Како киселата зелка го чува имунитетот?

Read more