Марс

play_arrow
filter

Роверот Perseverance е на Марс од февруари - што сработи досега?

Иако роверот Perseverance слета на површината на Марс на 18 февруари, главните научни експерименти допрва го чекаат.
Read more
filter

Објавени фотографии од кинескиот ровер на Марс

Кинеската вселенска агенција објави селфи од роверот на Марс, со платформата за слетување во позадина на која е истакната заставата на Кина.
Read more
play_arrow
filter

И Кинезите слетаа на Марс

Кина успешно го спушти својот ровер на Марс, објавија кинеските државни медиуми, со што стана втора земја во историјата што го стори тоа.
Read more
реклама

Позата 69 е минато, секс позата 77 е новиот предизвик

Read more

Сведоци на Илинденското востание: Каква Бугарија, рече Питу Гули, за Македонија излеговме!

Read more

Доктор Дре „тежи“ 800 милиони долари, а ќерка му е бездомничка

Read more

Зошто мажите треба да ејакулираат барем 21 пат месечно?

Read more