Марс

InSight конечно регистираше поголеми потреси на Марс

Американската вселенска станица забележа потреси на Марс кои траеја долго и чија силина би се почувствувала на Земјата доколку се случеа на нашата планета.
Read more
play_arrow

Што досега откри новиот ровер на НАСА на Марс?

Марс честопати го нарекуваме Црвената планета и навистина е црвенкасто посебно небесно тело.
Read more
filter

Истражување на Марс: Zhùróng прати нови фотографии од Црвената планета

Кинескиот ровер Zhùróng (祝融) ни дава увид во ситуацијата на Марс.
Read more
play_arrow

Дали на Марс имало живот уште пред да има на Земјата?

Сонот на човекот да стапне на Марс денес е поблиску на дофат од кога било.
Read more
реклама

Ако станам премиер ќе го екстрадирам Груевски во Македонија, најави лидерот на унгарската опозиција

Read more

Која храна е најштетна за цревата?

Read more

Колку соларни панели му се потребни на едно домаќинство?

Read more

ЕУ драстично ја казни Полска: Варшава мора да плаќа милион евра дневно

Read more