Мартин Скорсезе

Леонардо Дикаприо го игра Френк Синатра во новиот филм на Скорсезе

Леонардо Дикаприо наводно ја добил улогата на Френк Синатра во новиот филм на Мартин Скорсезе, пишува Variety.
Read more
play_arrow

Дикаприо и де Ниро заедно во филм по 30 години

Објавен е трејлерот за Killers of the Flower Moon, новиот филм на Мартин Скорсезе со Леонардо Дикаприо и Роберт де Ниро во главните улоги.
Read more

Скорсезе ги избра најдобрите 15 филмови на сите времиња

Режисерот Мартин Скорсезе, познат по филмовите како Goodfellas, Taxi Driver. The Wolf of Wall Street и Raging Bull, откри кои му се најомилени филмови.
Read more

Скорсезе ќе снима нов филм со Леонардо Дикаприо

Американскиот режисер Мартин Скорсезе и Леонардо Дикаприо планираат нова соработка, по филмовите „Бандите на Њујорк“ (Gangs of New York), „Авијатичарот“ (The Aviator), оскаровскиот „Покојните“ (The Departed), „Ос
Read more

Скорсезе подготвува серија базирана според животот на Мајк Тајсон

Режисерот Мартин Скорсезе се подготвува да креира биографска серија базирана според животот и кариерата на легендарниот Мајк Тајсон.
Read more
реклама