машко-женски односи

5 работи што мажите најмногу ги забележуваат кај жените

Секој маж бара одредени квалитети и вредности кај својата партнерка.
Read more

Навики што можат да предизвикаат големи проблеми во бракот

Неколку клучни навики можат значително да влијаат на врската и односите и со текот на времето треба да се регулираат и намалат во најмала можна мера. Некои од однесувањата потсетуваат на оние на децата во градинка.
Read more

Постојано критикување - штетна навика која може да ја уништи врската

Пречестото критикување на партнерот може да ја поткопа самата основа на врската.
Read more

7 фрази кои покажуваат дека личноста има ниска емоционална интелигенција

Емоционалната интелигенција е способност да се согледаат и прецизно да се проценат сопствените чувства, како и чувствата на другите луѓе. Кортни С.
Read more

Како да се спасите од брачна расправија за време на одморот?

Со голема желба и нетрпение ги очекуваме годишните одмори.
Read more

Што е поважно за успешна врска: Хемија или компатибилност?

Се сеќавате ли на сите оние љубовни тестови за компатибилност што ги правевте во списанија и се надевавте на најдобри резултати? Меѓутоа, најчесто бевме разочарани од отрезнувачкиот резултат.
Read more

Како да ги прифатите мааните на вашиот партнер?

Психолозите често нагласуваат колку е важно да се прифатат слабостите на партнерот во остварувањето здрава љубовна врска.
Read more

Студија одговори на вечното прашање: Дали мажите и жените можат да бидат „само пријатели“?

Истражувачите ги прашале жените и мажите кои се пријатели што навистина мислат - и добиле многу различни одговори.
Read more

Кои три знаци најчесто бркаат помлади мажи?

И додека врските меѓу постара жена и помлад маж во последно време стануваат сè почести, многумина сè уште не ги прифаќаат како што треба. Сепак, има и такви жени кои едноставно копнеат по помлади мажи.
Read more

Мажите откриваат кои се најчестите причини зошто се „оладиле“ кон партнерката

Почетоците на врските и браковите се спонтани, забавни, сѐ се одвива глатко, возбудата е на високо ниво, очекувањата уште повисоко.
Read more

Мажите не успеваат да манипулираат жени што имаат со одредени особини

Иако манипулаторите користат различни техники за да ве убедат во нешто, постои една група на луѓе што не можат да ја контролираат. Тоа зависи од карактеристиките на самата личност и нејзините внатрешни сфаќања.
Read more

Како несвесно си го претворате бракот во пекол?

Се чини дека кога ќе се појават проблеми во бракот, таа прекрасна идеја дека ќе живеете среќно до крајот на животот со вашата сакана личност засекогаш паѓа во вода.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more