Маурицио Сари

Сари: Лацио одигра добро против Наполи и не заслужи да загуби

Тренерот на Лацио, Маурицио Сари, смета дека неговиот тим незаслужено загуби синоќа од Лацио во дербито на 27. коло на италијанската Серија А.
Read more

Сари ќе остане во Лацио, но бара сериозни засилувања

Маурицио Сари донесол одлука да остане во Лацио до 2025 година, но очекува клубот да почне сериозно да инвестира во играчкиот кадар.
Read more

Сари седнува на клупата на Лацио

Клубот од Рим веднаш најде замена за испразнетото столче по заминувањето на Симоне Инѕаги и тоа во поранешниот предводник на Јуве, Челси, Наполи и Емполи.
Read more

Сари во преговори со Арсенал и Тотенхем

Италијанскиот фудбалски стратег Маурицио Сари нестрпливо го очекува своето тренерско враќање и преговара за ангажман со англиските прволигаши од северен Лондон, Арсенал и Тотенхем.
Read more

Сари и наредната сезона ќе го води Јуве

Шефот за фудбал во „Старата дама“ стави крај на шпекулациите кои велеа дека Маурицио Сари по само една сезона ќе биде отстранет од клупата на шампионот.
Read more
play_arrow

Сари: Мора да се има предвид дека игравме со екипи кои се во најдобра форма

Тренерот на лидерот Јувентус најде оправдување за третиот натпревар по ред без победа во тоа што најдобриот тим во Калчото играл против екипите кои се најдобра форма.
Read more

Сари: Време е да дадеме сѐ од себе

Стратегот на клупата на Јувентус гледа опасност во Наполи против кого неговиот тим вечерва ќе води борба за трофејот во италијанскиот куп.
Read more

Игуаин и Сари склучиле пакт

Јувентус бил на пат да се раздели со напаѓачот Гонсало Игуаин, но Аргентинецот направил договор со тренерот Маурицио Сари за да остане во тимот.
Read more
реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more