медиуми

Директор на The New York Times очекува згаснување на печатените медиумите за 20 години

Извршниот директор на The New York Times, Марк Томпсон, вели дека очекува за најмногу 20 години весникот да престане да излегува во печатено издание.
Read more

ССНМ: Новинарите и медиумските работници со плата далеку под просечната

Вкупно 35 отсто од медиумските работници имаат од 15 до 20 илјади денари плата, што е далеку под просечната, додека 67 проценти не се задоволни од платата или хонорарот, покажува анкетата на Самостојниот синдикат на новинарите и медиумскит
Read more

Државата ќе ги покрива придонесите на плата на новинарите и медиумските работници

Државата стопроцентно ќе ги покрива придонесите на плата на вработените во медиумите и медиумските куќи, телевизиите, радиодифузерите, печатените медиуми, како и електронските интернет портали, информираа денеска на прес-конференција вицеп
Read more

Порака од претседателот Пендаровски по повод 3 Мај - Меѓународниот Ден на слободата на медиумите

По повод 3 Мај - Меѓународниот Ден на слободата на медиумите, Претседателот на Републиката, Стево Пендаровски ја упати порака до сите медиуми и медиумски работници потенцирајчи ја нивната важност особено во крем на криза.
Read more
реклама

Мурињо ни се фати за 5 сантиметри: Нѐ накодоши дека головите ни се ниски

Read more

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Read more

Во Србија се урна воен авион, пилотот загина

Read more

Трудница го спаси сопругот од напад на ајкула

Read more