Мексико фудбал

Почина првиот фудбалер што настапи на 5 Светски првенства

Мексиканецот Антонио Карбахал почина на 93-годишна возраст. Познат меѓу навивачите во Мексико како Ел Синко (поради неговите 5 Светски првенства).
Read more
filter

Мексико со ацтечки дрес ќе игра во Катар

Гостинскиот дрес на Мексиканците е целосно посветен на ацтечката култура - дизајнот вклучува пет различни специјални древни симболи.
Read more

Мексиканците намерно ќе прават хомофобични испади на натпреварот против САД

Навивачите на фудбалската репрезентација на Мексико најавија хомофобични испади во квалификациите за Светското првенство што ги играат в петок рано наутро според наше време, против репрезентацијата на САД.
Read more
filter

Зошто Мексико го промени фудбалскиот амблем?

После долги години Мексиканската фудбалска федерација претстави ново лого, многу поразлично од досегашните.
Read more
play_arrow
filter

Дали дресот на Мексико од 90-тите е најдобриот на сите времиња?

Со уникатниот дизајн посветен на Ацтеките, не е чудно што и ден денес дресот на Мексико од 90-тите е баран од фановите.
Read more
реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

Во заедничка акција на македонската и грчката полиција запленет 161 кг кокаин во Солун

Read more

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more