Мексико Сити

play_arrow

Моментот кога се урна надвозникот со воз врз автомобили во Мексико Сити

Надзорна камера го долови моментот кога железничкиот мост со воз се урна над улица со автомобили во Мексико Сити.
Read more
play_arrow

Воз падна врз автомобили откако се урна надвозник во Мексико Сити

Надвозник се урна во главниот град на Мексико во момент кога низ него минуваше воз. Има најмалку 15 загинати и над 70 повредени, јавија локалните медиуми.
Read more
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Eврокомесарот ја протна идејата да се поттурнат преговорите со Албанија

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more