Меланија Трамп

Меланија во тајност смени делови од предбрачниот договор со Трамп

Меланија Трамп тајно смени делови од нејзиниот предбрачен договор со поранешниот американски претседател Доналд Трамп, во време на неговата кандидатура за втор мандат во Белата куќа.
Read more

Твитерџиите го нападнаа Џим Кери поради карикатура на Меланија Трамп

Славниот актер Џим Кери на Twitter објави негово уметничко дело со кое ја исмеа Меланија Трамп. Неговиот твит наиде на различни реакции на социјалната мрежа, но и осуда од јавноста.
Read more
play_arrow
filter

Меланија: Чао, журим!

Меланија Трамп од вчера повеќе не е прва дама на САД. И се чини дека е пресреќна поради тоа.
Read more
play_arrow
filter

Меланија не избра американски дизајнер ни за нејзиниот последен ден како прва дама

На Меланија Трамп денеска ѝ е последен ден како прва дама на САД.
Read more
play_arrow

Меланија Трамп со проштална порака се обрати до нацијата

Првата дама на САД, Меланија Трамп, која наскоро ќе ја напушти Белата куќа, со порака се обрати до американската нација.
Read more
filter

Прва дама со стил: Најдобрите модни комбинации на Меланија Трамп

Во изминатите години, стилoт на Меланија Трамп беше будно следен од критичарите и неретко позитивно оценуван.
Read more

Меланија Трамп: Треба да се преброи секој легален глас

Сè уште актуелната американска прва дама, Меланија Трамп, откако од вчера веќе е јасно дека нејзиниот сопруг Доналд Трамп ги загуби изборите, денеска за првпат се изјасни за резултатот од изборите, повторувајќи го ставот на нејзиниот сопру
Read more

Меланија нема да го посети Трамп во болница

Сопругата на американскиот претседател Доналд Трамп, Меланија, која исто така е заразена со коронавирусот, нема да го посети својот сопруг во болница поради ризик за вработените.
Read more

Меланија Трамп на Twitter откри како се чувствува

По веста дека Меланија и Доналд Трамп се заразени со коронавирусот, на Twitter се огласи Меланија, откривајќи како се чувствуваат.
Read more

Запалена статуата на Меланија Трамп во Словенија

Необичната дрвена статуа на првата дама на САД Меланија Трамп, која се наоѓа во близина на нејзиниот роден град во Словенија, е запалена, а потоа и отстранета, пренесуваат медиумите.
Read more
play_arrow

На Меланија не ѝ е дојдено до смеење

Говорот на тело на претседателот и првата дама на САД редовно ги брануваат медиумите и јавноста.
Read more
Меланија Трамп добила „Ајнштајнова виза“ за да остане во САД

Меланија Трамп добила „Ајнштајнова виза“ за да остане во САД

Првата дама на САД Меланија Трамп дошла да работи во САД како манекенка и така го запознала претседателот Доналд Трамп. Тоа е добро познато.
Read more
реклама