mercedes AMG

play_arrow
filter

Крај за моторот V8: Mercedes го претстави хибридот C63 S E Performance

Mercedes-AMG конечно и официјално го претстави сосема новиот спортски C63, а иако неговиот мотор е половина од стариот C63, на новиот модел нема да му недостасуваат исклучителни перформанси бидејќи комбинацијата на електрични и бензински м
Read more
filter

Ракета на тркала: Brabus 800

Во Brabus како основа го земаа моделот Mercedes AMG E63 S кој сега ја носи ознаката 800.
Read more
filter

Поглед во тјунираниот Mercedes AMG GLE 63 S Coupe

Mercedes AMG GLE 63 S Coupe е одличен SUV и без тјунирање, но компанијата PerformMaster го направи уште подобар.
Read more
filter

Галерија на денот: Mercedes AMG CLS 53

Mercedes CLS 53 4MATIC+ под хаубата има 6-цилиндричен 3.0 мотор со 435 КС и 520 Nm максимален вртежен момент. Од 0 до 100 км/ч забрзува за само 4,5 секунди, а погонот е на сите четири тркала.
Read more
filter

По рецепт на Poseidon, Mercedes-AMG S63 Coupe сега е ѕвер со 927 КС

Кога ќе се спомне Poseidon, првата асоцијација е автомобили со голема моќност, а последниот проект на тјунинг студиото е навистина импресивен.
Read more
play_arrow

Mercedes AMG GT 63 S постави нов рекорд на стазата во Нирбургринг

Со две секунди предност во однос на времето кое во август го постави Porsche Panamera, Mercedes AMG GT 63 S постави нов рекорд на стазата во Нирбургринг.
Read more
filter

AD Charon е AMG C63 S со одличен дизајн и брутални перформанси

Во друштвото на моќни седани е и Mercedes AMG C63 кој благодарение на компанијата за тјунирање Auto Dynamics стана суперавтомобил.
Read more
filter

Како би можело да изгледа новиот Mercedes AMG S63 кој ќе развива 700 КС?

Со оглед на досегашната стратегија на Daimler, треба да очекуваме дека новата Mercedes С Класа ќе доживее AMG третман.
Read more
реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Пет автомобили кои нема да ја дочекаат 2024 година

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more