Мерилин Монро

play_arrow

Не престануваат лошите критики за новиот филм за Мерлин Монро, гледачите згрозени

Продолжува бранот негативни критики за филмот „Blonde“, инспириран од животот и делото на легендарната актерка Мерилин Монро, кој неодамна беше објавен на Netflix.
Read more
play_arrow

Новиот филм за Мерилин Монро ги вознемири гледачите

Филмот „Blonde“ на Netflix, инспириран од животот на Мерилин Монро, содржи експлицитна сцена во која холивудската дива е брутално силувана од американскиот претседател Џон Ф. Кенеди.
Read more
filter

5 август 1962, било пронајдено безживотното тело на Мерилин Монро

Околу 3 часот по полноќ, д-р Ралф Гринсон, психијатарот на Мерилин Монро, пријавил во полиција дека го нашол безживотното тело на најпознатата холивудска глумица од 50-тите години на минатиот век и секс-симбол.
Read more
play_arrow

Официјален тизер за новиот филм за Мерилин Монро

Биографската драма „Blonde“ за славната Мерилин Монро својата премиерта ќе ја има во септември, а Netflix пушти тизер за да ѕирнеме малку во филмот.
Read more
filter

Смртта на Мерилин Монро уште е мистерија: Ни трага од таблети во стомакот

Контроверзиите околу нејзината смрт кружат и денес, 59 години откако беше најдено нејзиното безживотно тело. Имала само 36 години.
Read more
реклама

Исплива видео со Ивана Кнол од 2016: Како изгледаше порано „огнената“ Хрватка?

Read more

Од полноќ поголемо намалување на цените на горивата

Read more

Ана Брнабиќ: Србија е на раб на војна со Косово

Read more

Путин со шампањ в рака објасни зошто нема да прекине со напади

Read more