Месечина

play_arrow

Chang’e 5 успешно слета на Месечината

Кинеското вселенско летало Chang’e 5 успешно слета на Месечината.
Read more

Кина успешно лансира роботизирано летало на Месечината

Кина синоќа лансираше ракета со робот за да собере примероци од камења од Месечината.
Read more
play_arrow

Како SOFIA откри вода на Месечината?

Најголемата светска летачка опсерваторија откри вода заробена на површината на Месечината.
Read more

НАСА: Дефинитивно има вода на Месечината

НАСА денеска потврди историско откритие – дефинитивно има вода на Месечината.
Read more
реклама

Вучиќ прикажа фотографии со оружје и безживотни тела со траги на мачење

Read more

Овие се седумте најдобри мобилни телефони во светот

Read more

Не, Илон Маск не е мртов

Read more

Првпат воведена е-трговија во Пошта – онлајн нарачки со можност за испорака до адреса

Read more