Месул Озил

Озил потпиша за Фенербахче, ќе заработува 5 пати помалку

За да го комплетира трансферот во турскиот клуб, Месут Озил се согласи на драстично намалување на неговата плата.
Read more

Озил: Сакам да играм за Фенербахче или во МЛС

Офанзивниот играч од средниот ред е на излезна врата од Арсенал, а прашањето е дали ќе си замине сега или на лето.
Read more