Мет Дејмон

play_arrow

Топ 20 славни личности кои стапиле во брак со обични луѓе

Наместо да бидат оквалификувани како следните Бранџелина или Бенифер, овие славни личности се зедоа со луѓе кои доаѓаат од обичниот и анонимен свет.
Read more
filter

Поглед во луксузната вила која Мет Дејмон ја продаде за 18 милиони долари

Мет Дејмон ја продаде неговата луксузна вила во западниот регион на Лос Анџелес, Калифорнија за неверојатни 18 милиони долари.
Read more
play_arrow

„The Last Duel“ трејлер: Историска драма со Мет Дејмон и Бен Афлек

Објавен е првиот трејлер за „The Last Duel“, нова историска драма во режија на Ридли Скот. Главните улоги ги толкуваат Мет Дејмон, Адам Драјвер, Бен Афлек и други.
Read more

Мет Дејмон: Нашата ќерка закрепна од COVID-19, во карантин сме

Славниот актер Мет Дејмон вo ново интервју откри дека неговата 21-годишна ќерка Алексија била заразена со коронавирусот и дека закрепнала од COVID-19.
Read more
реклама

Грците бесни на бојата на новите кошаркари: Ова не е наша репрезентација

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Ален Исламовиќ не се вика Ален, си го сменил името за подобра кариера

Read more

Роналдо додаде причини за заминување од Јунајтед

Read more