метал музика

На 7 и 8 јуни по петти пат фестивалот Metal Discharge во Битола

Фестивалот на отворено за љубителите на метал музиката наредниот викенд со дводневна програма ќе се одржи во Градот на конзулите.
Read more
play_arrow

Шведски метал бендови го размрдаа МКЦ

За љубителите на метал музиката саботата вечер сите патишта водеа кон Младинскиот културен центар во Скопје каде шведските бендови „Riket“ и „Frantic Amber“, заедно со домашниот „Saidon“, приредија одлична забава.
Read more
play_arrow

„Mayhem“ го одложи настапот во Скопје за 2021 година

Норвешкиот метал бенд „Mayhem“ наместо во октомври гостувањето во Скопје го презакажа за март наредната година.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more