Microsoft

Microsoft по речиси 30 години го отстранува WordPad од Windows

Microsoft повеќе нема да го надградува WordPad и планира целосно да ја отстрани оваа програма од оперативниот систем Windows.
Read more

Маск vs Гејтс: Ќе падне ли тужба?

Милијардерот Илон Маск се закани дека ќе отвори правна постапка против Microsoft поради тврдењата дека компанијата на Бил Гејтс „нелегално обучувала користејќи податоци од Twitter“.
Read more

Microsoft ја уништи една од најдобрите функции на Xbox

Microsoft е јасен - нема повеќе емулација на игрици на конзолите на Xbox.
Read more

Microsoft веќе нема да продава лиценци за Windows 10

Microsoft соопшти дека ќе престане да продава лиценци за Windows 10 од 1 февруари оваа година.
Read more

Microsoft ќе отпушти 11.000 вработени

Read more
play_arrow
filter

Време на промени: Дали ви се допаѓа дизајнот за Windows 11?

Извршниот директор на Microsoft Сатја Надела на конференцијата Build во почетокот на месецов соопшти дека изминатите неколку месеци го тестираат новиот оперативен систем.
Read more

Како да конвертирате Word документ во PowerPoint?

Microsoft неодамна соопшти воведување на многу корисна опција за канцелариски алатки Word и PowerPoint - можност за претворање на Word документи во презентации.
Read more
play_arrow

Поглед во Microsoft Surface Laptop Go

Microsoft неодамна го претстави новиот и евтин лаптоп Surface Laptop Go.
Read more

Microsoft Edge попопуларен од Firefox: Дали го користите и вие?

Никогаш не го потценувајте противникот.
Read more
реклама

Ослиќ – како влијае на организмот најпопуларната славска риба?

Read more

Добитник на лото се откажа од 37 милиони евра, причината е потресна

Read more

5 хороскопски парови кои ќе се заљубат во 2024 година

Read more

Ременски за убиената Вања: Таткото прв знаел дека нема да може да се изврши изнудата, Вања била задушена и станала неупотреблив заложник

Read more