Микел Артета

Артета ја пронајде деветката во Бундеслигата

Во последните недели се шпекулираше дека Милан е блиску до доведување на словенечкиот напаѓач Бенјамин Шешко од Лајпциг, но ситуацијата значително се промени.
Read more

Артета го продолжи договорот со Арсенал

Read more

Артета веќе разговарал со Венгер за негово враќање во Арсенал

Стратегот на Арсенал има намера да направи сензационално враќање на Арсен Венгер во клубот.
Read more

Артета: Навивачите ја испратија најсилната порака која фудбалот ја видел

Стратегот на Арсенал со пофалба за навивачите кои докажаа дека фудбал сѐ уште е нивна игра иако парите се длабоко навлезени во најпопуларниот спорт на човештвото.
Read more

Артета ги поби гласини дека ќе ја преземе Барса

Баскискиот стратег негира дека постои веројатност да седне на клупата на каталонскиот тим и тврди дека е пресреќен во Арсенал.
Read more

Артета: Моето семејство и јас добивме закани

Стратегот на Арсенал е последен во низата индивидуи од Премиер лигата кои се мета на онлајн закани.
Read more
play_arrow

Артета: Нема поубаво од тоа да се победи Челси на Боксинг деј

Конечно и тренерот на Арсенал задоволно да говори на микрофоните по еден натпревар откако неговиот тим сезонава одеше од разочарување во разочарување.
Read more

Пеп: Арсенал би направил голема грешка доколку го отпушти Артета

Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гуардиола изјави дека Арсенал ќе направи голема грешка доколку го отпушти тренерот Микел Артета, објавија британските медиуми.
Read more

Артета: Не ме споредувајте со Пеп

Предводникот на Арсенал смета дека сѐ уште е рано да го споредуваат со Пеп Гуардиола кој има постигнато премногу во однос на него.
Read more
play_arrow

Артета разочаран: Им се извинувам на фановите

Тимот на Тотенхем го совлада Арсенал со 2:1 во вчерашното дерби на 35. коло од англиската Премиер лига.
Read more
реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Се огласи Меланија Трамп: Монструм!

Read more