Михаел Шумахер

Семејството Шумахер доби оштета за лажното интервју

Семејството на седумкратниот светски шампион во Формула 1, Михаел Шумахер, доби 200.000 евра отштета од издавачот на германскиот магазин die Aktuel, кој објави „интервју“ со легендарниот возач, направен со помош на вештачка интелигенција.<
Read more

Првпат по несреќата ќе се појави во јавност: Шумахер ќе присуствува на свадбата на ќерка му?

Легендарниот возач на Формула 1, Михаел Шумахер, кој имаше тешка несреќа на скијање на 29 декември 2013 година, по тој кобен ден за првпат можеби ќе се појави во јавноста, јавуваат многу релевантни медиуми.
Read more
filter

Деценија мина од кобното скијање – јавноста не знае ништо за здравствената состојба на Михаел Шумахер

Пред точно 10 години Михаел Шумахер доживеа тешка несреќа во Мерибел, зимски центар на француските Алпи. Од тој момент па сѐ до денес светската јавност добива малку информации за здравствената состојба на легендарниот Формула 1 возач.
Read more

Адвокатот откри зошто се крие вистинската состојба на Шумахер, имало идеја сè да се објави

Многу фанови на Михаел Шумахер (54) со години се прашуваат за неговото здравје, но сепак речиси ништо не се знае за здравјето на легендата на Формула 1. Неговиот адвокат објасни зошто е тоа така.
Read more

Семејството на Шумахер ќе го тужи таблоидот за скандалозното „интервју“

Откако новинарите на германскиот весник Die Aktuelle направија скандалозно и лажно „ексклузивно“ интервју со седумкратниот светски шампион во Формула 1, Михаел Шумахер, семејството на легендарниот возач е подготв
Read more

Најдобриот пријател на Михаел Шумахер ја откри состојбата на Ф1 легендата

Најдобриот пријател на големиот Михаел Шумахер (54) и негов поранешен шеф во тимот на Ферари, Жан Тод, во интервју ги отфрли бројните гласини за настраданата легенда на Формула 1.
Read more

Шампионскиот болид на Шумахер од 2000 година ќе се продава на аукција

Аукциската куќа RM Sotheby's во април ќе го продаде болидот Ferrari кој му припаѓаше на Михаел Шумахер.
Read more

Болидот на Шумахер продаден за рекордни 14,8 милиони долари

Болидот на Ferrari F2003-GA, со кој Михаел Шумахер ја освои шестата светска титула во Формула 1, беше продаден за рекордна сума од 14,6 милиони швајцарски франци или 14,8 милиони долари.
Read more

Корина Шумахер: Михаел ми недостига секој ден, ни фали на сите

Иако речиси цела деценија јавноста малку знае за него, Михаел Шумахер продолжува да победува, но во исто време и му недостасува семејството.
Read more

Сараево именуваше улица во чест на Михаел Шумахер

Собранието на кантонот Сараево официјално донесе одлука трансверзалата А, на подрачјето на Општина Нови Град - МЗ „Добриња А“ и „Сарај-Поле“, да се преименува во трансверзала А „Михаел Шумахер“, во чест на истакнатиот хуманитарец и почесен
Read more
filter

Се продава болидот Ferrari F300 што го возеше Михаел Шумахер

Болидот F300 на Ферари што легендарниот германски возач на Формула 1 го возеше во трка со ривалот Мика Хакинен во 1998 година, е понуден на продажба.
Read more
play_arrow

Што откри документарецот за Шумахер на Netflix?

Долгоочекуваниот документарен филм на Netflix за седумкратниот шампион во Формула 1 и еден од најголемите и најдобрите спортисти на сите времиња, Михаел Шумахер, денес конечно ја виде светлината на денот.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Земјотрес во Скопје

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more