Милан

Милан го бара Далот

Милан е заинтересиран за десниот бек на Манчестер Јунајтед, Диогу Далот. Младинскиот репрезентативец на Португалија одигра само еден натпревар за „Црвените ѓаволи“ по рестартирањето на сезоната 2019/20.
Read more
play_arrow

Ибра се погрижи за победнички старт на Милан

Со два гола во мрежата на Болоња ветеранот му ги донесе првите три бода на Милан во новата сезона од Калчолигата.
Read more
play_arrow

Ребиќ потпиша договор со Милан до 2025 година

Досегашниот фудбалер на Ајнтрахт од Франкфурт, Анте Ребиќ, кој играше во Милан на позајмица, потпиша целосен договор со италијанскиот клуб.
Read more

Ибра и во новата сезона ќе игра за Милан

Златан Ибрахимовиќ во свој препознатлив стил твитна дека црвено-црните бои ќе ги брани и во новата 2020/21 сезона во Италија.
Read more

Ребиќ и Милан се договорија за плата, останува уште дозвола од Ајнтрахт

Анте Ребиќ и Милан ги договорија условите за продолжување на соработката, но сега „Росонерите“ треба да ги испеглаат разликите со Ајнтрахт во чија сопственот сѐ уште е Хрватот.
Read more
play_arrow

Разумни трансфери: Милан

YouTube каналот за Tifo Football презентира информативни, илустрирани фудбалски анализи. Во најновиот серијал „Разумни трансфери“ ги анализира најдобрите варијанти за трансфери кои ќе им годат на клубовите, финансиски и организациски.
Read more

Ибра и Џиџи би земале помала плата само за да останат во Милан

Златан Ибрахимовиќ и Џанлуиџи Донарума сакаат да го носат дресот на Милан и следната сезона.
Read more
play_arrow

Нови победи за Аталанта и Милан

Бергамашите многу потешко од очекувањата ја совладаа Болоња, додека Милан успеа да слави на тешкото гостување кај Сасуоло.
Read more

Донарума: Ибра е човек-ѕвер

Голманот на Милан, Џанлуиџи Донарума, даде големо интервју за Sky Sports Italia во кое нагласи дека сака да остане во Милан и да освојува трофеи.
Read more
play_arrow

Милан ѝ даде 5 на Болоња, Ибра ниту еден

Синоќа продолжи одличната форма на Милан кој немилосрдно се истури врз гостите од Болоња испраќајќи ги дома со пет голови во мрежата.
Read more
play_arrow

Интер броеше до 6, автогол го спаси Милан

„Нераѕурите“ беа немилосрдни кон последната Бреша постигнувајќи 6 голови, Милан се изваде во Ферара со автогол во судиско, додека Фиорентина беше непријатно изненадена дома од Сасуоло.
Read more

Пиоли: Ибра ќе игра, тој е како лав

Златан Ибрахимовиќ конечно е во составот на Милан и се очекува вечерва да игра против тимот на СПАЛ.
Read more
реклама

Проститутките први на удар на засилените КОВИД мерки

Read more

Се влошува војната меѓу Ерменија и Азербејџан

Read more

Турски F-16 урнал ерменски Su-25 авион

Read more

Нагорно-Карабах: Не е важно кој прв почна, туку кој стои зад војната

Read more