Милан

Ибра: Тешко беше да престанам да играм поради егото, не можев да ја одбијам понудата на Милан

Златан Ибрахимовиќ проговори околу причините за пензионирањето, како управува со своето его и неговиот нов живот како советник во Милан.
Read more
play_arrow

Пиоли: Милан не успеа да даде гол, но можеме до пресврт

Стефано Пиоли верува дека синоќешниот меч беше игра на две полувремиња, разликата е во тоа што „Интер постигна гол, а Милан не“, но „Росонерите“ сепак можат да го свртат полуфиналето во Лигата на шампионите, особено со враќањето на Рафаел
Read more

Статистиката е против него: Ребиќ го напушта Милан?

Анте Ребиќ (29) би можел да го напушти Милан, објави La Gazzetta dello Sport.
Read more

Ибра потпишува нов договор со Милан

Златан Ибрахимовиќ се договорил да го продолжи договорот со клубот од Милан и тоа за уште една сезона.
Read more

Фернандеш: Милан и Јунајтед се исти

Португалскиот пеналџија смета дека Милан и неговиот Манчестер Јунајтед минале низ слична фаза на транзиција, но и потенцира дека се враќаат на победничките патеки.
Read more

Пех за Ибра - ќе паузира три недели

Златан Ибрахимовиќ има повреда поради која би требало да пропушти три натпревари од Серија А и двата дуела со Манчестер Јунајтед во Лига Европа.
Read more

Пиоли: Потфрливме против Специја, не против Интер

Стратегот на Милан не е многу потресен од убедливо загубеното дерби и смета дека претходниот натпревар бил далеку полош на неговиот тим.
Read more

Не се штедат пофалби за Манџукиќ во Италија: Тој е совршен Хрват

Италијанска La Gazzetta dello Sport верува дека хрватскиот центарфор ќе биде од голема корист за Милан во борбата за врвот во Серија А.
Read more
реклама

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Колапс на системот ширум светот: Погодени банки, медиуми и компании, приземјени авиони

Read more

Фармацевт објасни кои лекови никогаш не треба да се земаат заедно

Read more

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more