миленичиња

filter

Јапонците измислија мопед во кој може да се вози домашно милениче

Јапонците не би биле Јапонци ако не измислат нешто необично. Сега, со нивниот мопед можете да уживате во возењето со вашиот миленик.
Read more

Иран ќе забрани чување домашни миленичиња и шетање кучиња

Во Иран наскоро ќе се казнува чувањето миленичиња и шетањето кучиња, објавија локалните медиуми.
Read more

Мачор и куче редовно даруваат крв и спасуваат други миленичиња

Британката Менди е сопственичка на мачка и куче кои се вистински херои.
Read more

Шест грешки кои мора да се научат пред да се вдоми милениче

Миленичињата, како и децата, бараат внимание. Вниманието е исклучително важно за нивното физичко и ментално здравје, но сопствениците често прават грешки што можат да доведат до голем број проблеми во нивното однесување.
Read more

Дали мачките ги сакаат своите сопственици помалку од кучињата?

Мачките и кучињата се идеални миленичиња и често се смета дека има непомирливи разлики помеѓу овие два вида животни. Кучето се смета за најдобар пријател на човекот, додека за мачката не се вели истото.
Read more
play_arrow

Неодоливи папагали

Read more
play_arrow

Дали миленичињата навистина гледаат ТВ?

Седите во дневна и гледате телевизија, а вашето милениче е до вас и дава впечаток како и тоа да гледа со вас. Но, дали навистина гледа ТВ?
Read more

Мачки против кучиња: Кое милениче доминира?

Ако направиме споредба на државите ширум светот, во однос тоа кое милениче повеќе го преферираат нивните жители, мачките се во водство пред кучињата.
Read more
play_arrow

Ако вашиот миленик ги прави овие работи, следува неволја

Би било супер доколку би разбирале што нашите миленичиња сакаат да ни кажат. Замислете да би можеле да се разбирате со вашата мачка или куче.
Read more

Зошто кучињата го гребат местото за спиење пред да си легнат?

Read more
реклама

Полска бара демилитаризација и преименување на Калининград, Русите се изнасмеаја

Read more

Сондата Voyager 1 на НАСА има мистериозен проблем

Read more

Фудбалерка пронајдена мртва, сопругот го призна убиството: Бог ми кажа да ја убијам

Read more

Светот се распаѓа, никогаш не било полошо

Read more