минерали

Најважните минерали кои треба да ги внесувате секој ден, особено во лето

За да бидете сигурни дека внесувате доволно минерали во организмот, најважно е да јадете многу лиснат темнозелен зеленчук. Различните житарки исто така се богати со важни минерали, како и јајцата.
Read more

4 витамини и суплементи кои треба да ги земате секој ден за зајакнување на имунитетот

Во совршениот свет сите се храниме здраво, внимаваме на внесот на витамини и минерали, па теоретски не треба да земаме суплементи за силен имунитет.
Read more

Во дијамант извлечен од длабочините на Земјата најден досега невиден минерал

Во дијамант извлечен длабоко под површината на Земјата, научниците го открија првиот примерок на досега невиден минерал. Меѓународната минералошка асоцијација сега го потврди дејвмаоитот како нов минерал.
Read more
реклама

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram, обожавателите се загрижени

Read more

Анален секс за почетници: 13 прашања кои секогаш сте сакале да ги поставите

Read more

Колапс на доларот: Многумина го предвидуваат, но никако да се случи

Read more

Картаполов без кочници: Кажете што се случува на фронтот, Русите не се глупави

Read more