Минесота Тимбервулвс

play_arrow

Изненадување во Денвер: Јокиќ и Нагетс паднаа на првиот меч, Едвардс броеше до 43

Кошаркарите на Минесота Тимбервулвс веќе во првиот натпревар од полуфиналето на Западната конференција го изненадија шампионот Денвер Нагетс победувајќи го со 106:99 и му ја одзедоа предноста на домашниот терен.
Read more
play_arrow

Клиперс израмни на 2-2 среде Далас, пиров трипл-дабл за Дончиќ

Кошаркарите на Лос Анџелес Клиперс израмнија на 2-2 во партии откако синоќа со 116:111 славеа на гости кај Далас Маверикс.
Read more
реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

ФБИ откри детали за атентаторот на Доналд Трамп: Многу го матретирале

Read more

Симптом на рак кој не треба да го игнорираме

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more