Министерство за правда

Утврден е текстот на Предлог закон за помилување

Владата вчера го разгледа и утврди текстот на Предлог законот за помилување, предложен од Министерството за правда.
Read more

Министерството за правда ќе врши надзор над системот за електронска распределба на предметите во јавните обвинителства

Read more

Министерството за правда не ја чува документацијата за Барлет Џафери

Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) на денешната 75.
Read more

МП: Немаме издадено одобрение за употреба на името „Иван Михајлов“

Министерството за правда вели дека нема издадено одобрение за употреба на името „Иван Михајлов“ во името на здружението што беше отворено во април оваа година во Битола. 
Read more
реклама

Пијте го пред спиење: Напиток што го намалува шеќерот и помага при слабеење

Read more

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Read more

Почна сезоната на храна што го намалува ризикот од катаракта и до 43%

Read more

Благодарение на еден трик засадените домати ќе имаат повкусни и поголеми плодови

Read more