мисија на Марс

play_arrow

Стигна и првата аудиоснимка од Марс: Каков звук има на Црвената планета?

Испратена е првата видеоснимка од Марс, благодарение на роверот Perseverance на НАСА.
Read more
реклама

Ова е можеби најлошиот начин да му соопштите на партнерот дека сте бремена

Read more

Најмали меѓу комшиите: Како стоиме на мапата за големина на пениси во Европа?

Read more

Најперверзните жени се родени во овој хороскопски знак

Read more

Делчевец пронајде лек за корона

Read more