МКЦ

play_arrow

Арсовска: МКЦ може да биде самоодржлив, по ревизијата ќе распишеме конкурс за избор на директор

Младинскиот културен центар во Скопје е една од институциите со најголем потенцијал да биде самоодржлива и така треба да продолжи, па затоа веднаш по завршувањето на ревизијата ќе биде распишан конкурс за избор на директор на МКЦ на којшто
Read more

Во сабота по 11-ти пат Земјотрес во скопски МКЦ

Во сабота вечер, на 4 февруари, во Младинскиот културен центар во Скопје ќе се одржи 11-тото издание на музичкиот фестивал Земјотрес.
Read more

Арсовска го демантира МКЦ, МКЦ ја демантира Арсовска, и ВМРО-ДПМНЕ има мислење

Read more

Утре музички собир под мотото Сите за МКЦ

В недела од пладне до 16 часот ќе одржи еден вид на протест со настап на повеќе музички изведувачи како израз на незадоволството од локалните политики кон скопскиот Младински културен центар.
Read more

МКЦ: Ни го сменија директорот бидејќи не сакаше да потпише вработување за Арбен Шаќири

Младинскиот културен центар – Скопје излезе со реакција на веста за разрешување на постоечкиот в.д. директор Ванчо Богоев, нагласувајќи дека МКЦ е на мета на партиски игри.
Read more
play_arrow

Hladno pivo со настап во МКЦ на 9 октомври

Хрватскиот панк-рок бенд „Hladno pivo“ в недела на 9 октомври ќе одржи концерт во Младинскиот културен центар (МКЦ) во Скопје.
Read more

Вечерва во МКЦ традиционалниот настан За Скопје

По повод 26 јули и одбележувањето на 59-годишнината од скопскиот разорен земјотрес, во Младинскиот културен центар во македонската метропола ќе се одржи традиционалниот настан За Скопје.
Read more

Вечерва 10-то јубилејно издание на фестивалот Земјотрес

Десеттото јубилејно издание на фестивалот на независна музика „Земјотрес“ ќе се одржи вечер, со почеток од 19 часот во Младинскиот културен центар (МКЦ) во Скопје.
Read more

МКЦ вторпат го поништи победникот за јубилејното лого

Јубилејот 50 години од постоењето на Младинскиот културен центар во Скопје сепак ќе мине без лого откако по втор пат под притисок на јавноста организаторот го поништи избраниот победник.
Read more

„Skopje Vinyl Convention“ денеска во МКЦ

Во Младинскиот културен центар - Скопје денеска ќе се одржи 5-тото издание на „Skopje Vinyl Convention“.
Read more
play_arrow

Денеска ќе се одржи јубилејното 10-то издание на Здраво Млади

По јубилеен десетти пат во Младинскиот културен центар во Скопје ќе се одржи популарниот фестивал Здраво Млади.
Read more
play_arrow

„Mayhem“ го одложи настапот во Скопје за 2021 година

Норвешкиот метал бенд „Mayhem“ наместо во октомври гостувањето во Скопје го презакажа за март наредната година.
Read more
реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

Во заедничка акција на македонската и грчката полиција запленет 161 кг кокаин во Солун

Read more

Од понеделник во продажба билетите за Македонија - Украина

Read more