мкфејл

filter

Прочитај упатство пред да затнеш пластикомат

Веќе некое време низ Скопје се поставени пластикомати со кои граѓаните можат да рециклираат шишиња и лименки и притоа да добиваат поени кое потоа се претвората во вредносни ваучери.
Read more
play_arrow

Кулушевски одби да даде интервју на македонски јазик

Шведскиот репрезентативец кој секое лето доаѓа на одмор во Охрид одби да зборува на македонски јазик пред камерите на Sportklub по поразот од Манчестер Јунајтед.
Read more
play_arrow

Водопад за добредојде на патниците во Скопје

„Природен“ водопад на влезот од Меѓуградската австобуска станица во македонската метропола се обидува да ги одврати патниците да го напуштат градот.
Read more

Македонскиот новинар за Златна топка на Левандовски не му дал ниту бод

Јавно објавените гласови за Златната топка на France Football покажуваат дека македонскиот новинар на фаворитот Роберт Левандовски не му дал ниту еден единствен бод.
Read more

Браво за пивото, ама за ВЦ што правиме?

Read more
play_arrow

Преведувач на годината

Министерката за образование на Косово, Арбрие Нагавци, денеска престојуваше во официјална посета на земјава, но нејзиниот говор остана без нормален превод по што мораше да се обрати на англиски јазик.
Read more
filter

Баљум Баљум и Тетово велоград

Read more
play_arrow

Делчевец пронајде лек за корона

Навали народе, лекот за коронавирусот е пронајден!
Read more

Левандовски - одлична асоцијација за ковид-вакцина

Не знаете која слика да ја ставите на вест за вакцини против COVID-19? А зошто да ставате слика од вакцина кога тука е најдобриот фудбалер за 2020 година, Роберт Левандовски. Па можеби и тој ќе прима вакцина, нели?
Read more
filter

Урнебесните амандмани на Левица

Денеска беа објавени дел од поднесените 3 илјади амандмани во Собранието кои опозициските партии ги поднесоа со цел да го блокираат.
Read more
play_arrow

Ало казино? Сакам деливери на апарат за дома да поиграм

Read more
filter

Кој е ФК Слободен во втора јуниорска лига?

Во 1. коло од јуниорската фудбалска лига на Македонија тимот на Скопје се паднал да „гостува“ кај тимот на Слободен. Така барем тоа го сфатил еден твитерџија па почнал потера да дознае повеќе за овој клуб за кој никогаш порано не слушнал.
Read more
реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more